Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Gwiazda "M jak miłość" i nowa minister ma na koncie potężny skandal! Zrobiła to własnemu mężowi
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 28.11.2023 09:32

Gwiazda "M jak miłość" i nowa minister ma na koncie potężny skandal! Zrobiła to własnemu mężowi

Dominika Chorosińska
Gwiazda "M jak miłość" i nowa minister ma na koncie potężny skandal! Fot. Kapif

Dominika Chorosińska porzuciła karierę aktorską na rzecz polityki. Posłanka została wybrana przez Mateusza Morawieckiego do nowego, niepotwierdzonego jeszcze większością sejmową rządu. Ma sprawować pieczę nad Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Niestety, gwiazda ma za sobą niechlubny epizod, który nie stawia jej w najlepszym świetle. To, co zrobiła własnemu mężowi, zakrawa na obyczajowy skandal. O czym mowa?

Dominika Chorosińska była gwiazdą "M jak miłość"

Dominika Chorosińska (z domu Figurska) była obiecującą aktorką, którą widzowie mogą kojarzyć z roli skromnej i płochej Zosi z serialu "Zostać miss". Ogólnopolską rozpoznawalność potwierdziła także jako Ewa, bohaterka "M jak miłość". Scenarzyści telenoweli założyli, że zagra kochankę Krzysztofa Zduńskiego (Cezary Murawski), która zostawi go na rzecz młodszego Leszka (Michała Chorosińskiego, prywatnie męża artystki). 

W 2009 roku odeszła z planu filmowego i poświęciła się światowi polityki. Została prawicową działaczką związaną z telewizją Republika. Była uczestniczka "Jak oni śpiewają" została posłanką X kadencji Sejmu RP z ramienia PiS. Ma za sobą także nieudany start w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Hasło, jakie wówczas zdobiło jej plakaty wyborczej, było prowokujące dla tych, którzy znali jej przeszłość. Co zarzucili przyszłej ministrze kultury?

Dominika Chorosińska
Gwiazda "M jak miłość" i nowa minister ma na koncie potężny skandal! Fot. Kapif
Artur Żmijewski od ponad 30 lat ma żonę. Mało kto wie, że po drodze zostawił ją dla znanej aktorki

Dominika Chorosińska zdradziła męża. To nie wszystko

Dominika Chorosińska chciała zostać posłanką Unii Europejskiej, a tym ambitnym planom wtórowało hasło "Rodzina sercem Europy". Przekonywała potencjalny elektorat, że chce rozwijać i chronić prawa rodziny. Dla byłej twarzy katolickiej kampanii wyborczej "Wierność jest sexy" nie byłoby to nic złego, gdyby nie pewne poważne rozbieżności między tym, co głosi, a tym, jak postępowała. 

Nowością jest dla mnie fala hejtu anonimowego w Internecie dotycząca mojego życia prywatnego. [...] Kryzys w moim małżeństwie należy do historii, on nas bardzo wzmocnił. Jesteśmy szczęśliwą, kochającą się rodziną, która opiera się na fundamentach takich, jak miłość i wiara. To jest nasz świat - napisała podczas kampanii wyborczej na Facebooku.

Krytycy mieli na myśli skandal, do jakiego doszło kilka lat wcześniej. Wówczas związek Dominiki i Michała Chorosińskich przeżywał spory kryzys. Stało się tak za sprawą romansu, jakiego dopuściła się aktorka. Spotykała się wówczas z kochankiem, z którym zaszła w ciążę. Mogła jednak liczyć na wyrozumiałość męża, który wspaniałomyślnie postanowił jej przebaczyć. Jak wytłumaczył swoją nieco zaskakującą decyzję?

Mąż wybaczył Dominice Chorosińskiej zdradę i pozamałżeńską ciążę

Michał Chorosiński dał żonie drugą szansę i pozwolił, by wróciła do niego oraz dwojga ich dzieci. Dziś nazywa ją wspaniałą małżonką i matką, za którą zawsze będzie stał murem. Wszak rodzina i wiara w Boga są dla niego najważniejsze i to według niego przepis na udane małżeństwo.

Nie ma recepty, która jest odpowiednia dla wszystkich. Każdy wypracowuje swoje sposoby, sprzymierzeńcem jest czas. Czas na poznanie siebie, wzajemną akceptację wad i zrozumienie, że nikt nie jest idealny. Wspólne szukanie kompromisów. W końcu praca nad sobą według starej zasady: chcesz zmienić świat, zacznij od siebie - mówił na łamach Dobrego Tygodnia.

Dominika Chorosińska, której matrymonialne i pełne zwrotów akcji losy odbijały się szerokim echem w mediach, o zdradzie mówiła w wyjątkowo nietypowy sposób. W wywiadach podkreślała, że w związku z 16-letnim stażem kryzysy są nieuniknione, a nawet… zbawienne.

To jest taka istota małżeństwa. Nasze jest bardzo burzliwe i to jest cudowne, bo cały czas jesteśmy wzmocnieni. [...] Do przysięgi małżeńskiej dodałabym jedno zdanie – będę ci wybaczać zawsze - mówiła w "Pytaniu na śniadanie".

Prominentna polityczka PiS powrót do szczęśliwego małżeństwa zawierzyła świętej Faustynie. Uważa, że to właśnie dzięki nie udało się uratować rodzinę.

Najpierw zaczęła mnie rozsadzać tęsknota za sakramentami. Pewnego dnia na targach książki przypadkowo natknęłam się na ''Dzienniczek'' s. Faustyny. Przeglądając go, znalazłam zdanie, że mogą przyjść do mnie najwięksi grzesznicy. Poczułam, że zalewa mnie strumień boskiej miłości - podsumowała w Życiu na gorąco.

Dominika Chorosińska
Gwiazda "M jak miłość" i nowa minister ma na koncie potężny skandal! Fot. Kapif
Dominika Chorosińska
Gwiazda "M jak miłość" i nowa minister ma na koncie potężny skandal! Fot. Kapif

Źródło: Życie na gorąco, “Pytanie na śniadanie” TVP", Dobry tydzień