Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Córka Danuty Szaflarskiej zdradziła, jaką matką była aktorka. Padły gorzkie słowa
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 17.04.2024 13:33

Córka Danuty Szaflarskiej zdradziła, jaką matką była aktorka. Padły gorzkie słowa

Danuta Szaflarska
fot. KAPIF

Danuta Szaflarska, choć była utalentowaną aktorką, według słów jej córki, nie była idealną matką. Artystkę w dużej mierze pochłaniała praca, co przekładało się na jej życie rodzinne. A jak swoje dzieciństwo wspomina jej młodsza córka, Agnieszka Kilańska-Cypel?

Danuta Szaflarska miała dwie córki z dwóch małżeństw

Danuta Szaflarska była niesamowicie utalentowaną aktorką. Zagrała w wielu niesamowitych produkcjach, tworząc przy tym wiele oryginalnych postaci. Z artystycznej ścieżki zeszła na krótko przed śmiercią. Zmarła 19 lutego 2017 roku w wieku 102 lat.

Choć jej życie zawodowo opiewało w sukcesy i liczne angaże, prywatnie nie zawsze jej się układało. Była dwukrotnie zamężna - z Janem Ekierem oraz Januszem Kilańskim. Jak informowały media, z pierwszym mężem rozwiodła się, ponieważ miał zdradzać ja z inną kobietą, drugi z nich również miał zakochać się w innej kobiecie, a ponadto miał ciążyć mu stanowczy charakter żony. Danuta Szaflarska doczekała się dwóch córek: Marii oraz Agnieszki.

Moje związki nie przetrwały, ponieważ mężowie zakochiwali się i mnie zostawiali. Na początku myślałam: “Trudno, przejdzie im”. Ale kiedy widziałam, że rodzi się coś poważniejszego, natychmiast się rozwodziłam, nie tolerowałam trójkątów małżeńskich, choć bardzo to przeżywałam. Gdyby była szansa naprawienia małżeństwa, tobym przeczekała. Ale nie było - mówiła Danuta Szaflarska w wywiadzie udzielonym dla “Zwierciadła”.

Dagmara Kaźmierska powiedziała, co sądzi o atakach Edzi. Dosadne słowa

Córka Danuty Szaflarskiej zdradziła, jaką matką była aktorka

Bycie dzieckiem znanej postaci zapewne nie należy do najłatwiejszych. Przekonała się o tym Agnieszka Kilańska-Cypel, która jest córką Danuty Szaflarskiej. W biografii swojej sławnej mamy noszącej tytuł “Szaflarska. Grać, aby żyć”, zdradziła, jak wyglądało jej dzieciństwo. Okazało się, że jako mała dziewczynka, była bardzo samotna.

Jej często nie było, a jak była to odpoczywała po pracy. Jako dziewczynka zazdrościłam innym dzieciom normalnego domu. Czego konkretnie? Tego, że ich mamy poświęcały im uwagę. Bo ja miałam strasznie samotne dzieciństwo - wyjaśniła kobieta.

Opowiedziała również o historii, która wydarzyła się, gdy miała 9 lat. Kobieta zdradziła, że wówczas sławna mama wysłała ją na samotną wyprawę w góry, wcześniej opłacając jej kwaterę i posiłki. Agnieszka Kilańska-Cypel nie wspomina tego wydarzenia pozytywnie.

Odwoził mnie tata, miałam wynajęty pokój u górali, opłacone posiłki, na które chodziłam do domu wczasowego dla pracowników MKiSz. No i tak się bujałam sama przez dwa miesiące wakacji. Z jednej strony z poczuciem własnej "dorosłości", z drugiej okropnie samotna! Wspominam to jako koszmar - możemy przeczytać w “Szaflarska. Grać, aby żyć”.

ZOBACZ TAKŻE: Była sekretarka Harry'ego i Meghan ujawniła zaskakujące fakty. Nie będą zadowoleni

Córka Danuty Szaflarskiej zdradziła, jak traktowała ją mama

Córka Danuty Szaflarskiej zdradziła również, że sławna mama nie szczędziła jej krytycznych słów, które, jak później okazało się, nie miały odzwierciedlenia w rzeczywistości. Agnieszka Kilańska-Cypel wspomniała o jednej sytuacji, która zapadła jej w pamięć.

Kiedyś obrzuciła mnie wzrokiem i wyparowała: "Ale jesteś gruba. Aż przykro na ciebie patrzeć". A gdy teraz patrzę na swoje zdjęcia z nastoletniości, to wcale gruba nie byłam - wyjawiła kobieta.