Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Ceniony aktor przegrał walkę z chorobą. Zagrał w wielu hitach
Katarzyna Lendzion
Katarzyna Lendzion 04.03.2024 19:41

Ceniony aktor przegrał walkę z chorobą. Zagrał w wielu hitach

Eddie Driscoll
Fot. kadr z filmu na kanale YouTube @Los Angeles Bach Festival

Nie żyje popularny aktor znany z wielu amerykańskich hitów. Zagrał w wielkich produkcjach, ale od dłuższego czasu zmagał się z poważną chorobą. Dopiero teraz media dowiedziały się o jego śmierci, mimo że umarł jeszcze w 2023 roku. Miał 60 lat. 

Kim był ceniony aktor?

Aktor urodził się 26 września 1963 roku w Nowym Jorku. Przygodę z aktorstwem zaczął na Uniwersytecie w Miami. Później podczas stażu jego talent został dostrzeżony przez Burta Reynoldsa, amerykańskiego aktora, reżysera, scenarzysty i producenta filmowego, co zaowocowało rozpoczęciem kariery aktorskiej.

"M jak miłość" żegna aktora. Ta historia wywoła łzy u Polaków

Gdzie grał zmarły aktor?

Specjalnością aktora były role drugoplanowe, które mimo wszystko przyniosły mu rozpoznawalność. Widzowie mieli okazję zobaczyć go w popularnych serialach takich jak "Seks w wielkim mieście", "Mad Men" czy "This is us". Pojawiał się także gościnnie w produkcjach takich jak "CSI: Miami", "Medium" czy "Desperate Housewives”. Oprócz tego aktor pasjonował się karaoke i prowadził dwa bary z tą formą rozrywki w Kalifornii.

Nie żyje Eddie Driscoll

Informację o śmierci Eddiego Driscolla przekazał amerykańskim mediom jego bliski przyjaciel, Jimmy Palumbo, i to dopiero po dwóch miesiącach od śmierci. Aktor zmarł w 15 grudnia 2023 roku. Od kilkunastu miesięcy był poważnie chory i leczył chorobę nowotworową. Chorował na raka żołądka. Mimo to dokładną przyczyną śmierci był zator tętnicy płucnej.  

Uroczystości pogrzebowe miały miejsce w styczniu, ale rodzina i bliscy zdołali zachować zarówno chorobę, jak i odejście Eddiego z Hollywood w tajemnicy przed mediami. Pomimo licznych ról w serialach i kilku filmach, aktor cenił sobie życie jako anonimowy człowiek w Hollywood.