Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > "M jak miłość" żegna aktora. Ta historia wywoła łzy u Polaków
Katarzyna Lendzion
Katarzyna Lendzion 04.03.2024 17:31

"M jak miłość" żegna aktora. Ta historia wywoła łzy u Polaków

Andrzej Precigs
Fot. AKPA, Canva.com, logo "M jak Miłość"

Profil "M jak miłość” w social mediach zapowiedział, że w poniedziałek 4 marca zostanie wyemitowany odcinek specjalny. Będzie on stanowił pożegnanie z jedną z kluczowych postaci dla całego serialu. Aktor grający rolę zmarł w wakacje w 2023 roku. 

Zmarł Andrzej Precigs

Ceniony aktor Andrzej Precigs odszedł 26 sierpnia 2023 roku. Przez wiele lat występował na różnych scenach teatralnych w całej Polsce, w tym w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi, Teatrze Reduta, Teatrze Polskim w Warszawie, Teatrze na Targówku oraz Teatrze Nowym w Warszawie. Zdobył uznanie widzów za swoje występy w takich produkcjach jak "M jak Miłość", "Klan" czy "07 zgłoś się”.

Prywatnie był mężem Katarzyny Precigs i ojcem dwóch córek. O jego śmierci poinformował na Facebooku Związek Artystów Scen Polskich:

Z przykrością informujemy, że odszedł Andrzej Precigs - wspaniały aktor teatralny, filmowy i serialowy oraz reżyser dubbingu. Od lat związany z Teatrem Polskiego Radia. Były członek Zarządu Głównego ZASP oraz Fundacji Artystów Weteranów Scen Polskich. Żegnaj Przyjacielu – podano do wiadomości. 

Hanna Mikuć, koleżanka z branży, ujawniła, że Andrzej Precigs cierpiał na przewlekłą chorobę i w okresie pandemii musiał izolować się od kontaktów z innymi, ponieważ należał do grupy osób o wysokim ryzyku. Zmarł w wieku 74 lat.

Mikołaj Roznerski związał się z nową gwiazdą "M jak miłość"?

Kim był Andrzej Precigs w "M jak miłość”?

Andrzej Precigs w serialu "M jak miłość” grał ojca jednej z głównych bohaterek od początku emisji formatu — Kingi Zduńskiej granej przez Katarzynę Cichopek. Aktor wcielał się w tę rolę przez ponad 23 lata. Cichopek przyznała, że trudno było jej się pogodzić z odejściem Precigsa. 

Byłeś mi niezwykle bliski. Od pierwszego dnia zdjęciowego otaczałeś mnie ojcowską opieką. Wspierałeś mnie zarówno w mojej karierze aktorskiej, jak i prywatnie. Zawsze byłeś obok, z otwartym sercem. Chciałbym Ci podziękować za każdą chwilę i rozmowę, które mieliśmy. Moje serce jest w żałobie. Będę tęskniła — Katarzyna Cichopek napisała na Instagramie.

Kondolencje złożyła także ekipa całego serialu, dodatkowo przerywając zdjęcia w dniu pogrzebu. Tak pożegnali aktora na Instagramie: 

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci Pana Andrzeja Precigsa, aktora związanego z naszym serialem od początku, człowieka wyróżniającego się ciepłem, życzliwością i pogodą ducha. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za możliwość wspólnej pracy przez ponad 20 lat, za wszystkie rozmowy, uśmiechy i wzruszenia. Rodzinie i bliskim składamy najszczersze wyrazy współczucia – napisano. 

"M jak miłość” żegna Andrzeja Precigsa

Mimo że aktor zmarł ponad 7 miesięcy temu, w serialu pożegnany zostanie dopiero 4 marca. W nadchodzącym wyjątkowym odcinku serialowa Kinga otrzyma tragiczną wiadomość o śmierci swojego ojca. Zbyszek Filarski będzie przebywał w SPA, kiedy nagle doświadczy pęknięcia tętniaka i umrze w karetce w drodze do szpitala. Zduńska otrzyma telefon z tą przygnębiającą wiadomością i nie będzie mogła pogodzić się ze stratą swojego ojca.

Informację o specjalnym odcinku udostępniła też Katarzyna Cichopek:

Andrzej Precigs
Andrzej Precigs w 2017 roku (fot. KAPiF)
Andrzej Precigs
Pogrzeb Andrzeja Precigsa w 2023 roku (fot. KAPiF)