Rozrywka.Goniec.pl > Lifestyle > Biedronka nie podniesie cen przez cały miesiąc. Nowy komunikat
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 28.03.2024 15:06

Biedronka nie podniesie cen przez cały miesiąc. Nowy komunikat

Biedronka
fot. rozrywka.goniec.pl

Sieć sklepów Biedronka wydała ważny komunikat. Poinformowano klientów, że ceny ponad 4000 artykułów w kwietniu, mimo wzrostu VAT, nie ulegną zmianie. Na ten zabieg zdecydowały się również inne dyskonty.

VAT wzrośnie o 5 proc.

Zgodnie z obowiązującym prawem, już od 1 kwietnia powraca standardowa stawka VAT, wynosząca 5 proc. Dotyczyła ona wybranych kategorii produktów przeznaczonych do konsumpcji. Sieć sklepów Biedronka postanowiła wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów, zamrażając ceny, które przez najbliższy miesiąc będą takie, jak dotychczas.

Klienci Biedronki zapłacą za nie tyle samo, co w marcu, ponieważ sieć utrzyma regularne ceny brutto - przekazano w oficjalnym komunikacje.

Biedronka
fot. rozrywka.goniec.pl; Biedronka
Wielkanocne promocje w Biedronce zależne od lokalizacji

Biedronka zamrozi ceny niektórych artykułów. Będą jednak wyjątki

W komunikacie wspomniano, że ponad 4000 podstawowych artykułów nie zmieni swojej ceny, co sprawi, że potencjalni klienci nie odczują podatku VAT. Wśród tych produktów są jednak wyjątki, niezależne od polityki sklepu.

Wyjątkiem będzie tu przede wszystkim pieczywo, w szczególności pochodzące od małych lokalnych dostawców oraz warzywa i owoce, których ceny zmieniają się na bieżąco ze względu na zależności od sezonu wegetacyjnego - przekazano.

Nie tylko Biedronka. Inne sklepy również zamrożą ceny

Powracający 5 proc. VAT i zamrożenie cen jest świetną okazją na przyciągnięcie potencjalnych klientów. Na ten krok zdecydowała się nie tylko Biedronka, ale również konkurencyjne dyskonty. Lidl ogłosił, że startuje z akcją VAT STOP, w ramach której 5 proc. podatku ma wziąć na siebie. 

Mówimy “VAT STOP”! Ponad 1600 produktów nadal kupisz tanio. Owoce, warzywa, nabiał - pozostają dalej w cenach sprzed podwyżki - poinformowano za pośrednictwem social mediów.

Również sieć sklepów ALDI postanowiła, że w najbliższych dniach nie podniesie cen niektórych artykułów o wysokość stawki VAT.

Decyzja o niepodnoszeniu cen o podatek VAT na tak szeroką gamę produktów, to kolejny krok naszej sieci w stronę ułatwienia oszczędzania Polakom - przekazał Łukasz Janota, Dyrektor, ds. Wsparcia Zarządzania Kategoriami ALDI Polska.

Kaufland również dołączył do grona sklepów, które w ciągu najbliższego miesiąca nie zamierzają podnieść cen o wysokość 5 proc. VAT. W oficjalnym oświadczeniu możemy przeczytać, że ponad 10 tysięcy artykułów zachowa swoja dotychczasową cenę.

Biedronka
Biedronka z nową ofertą, fot. biedronka.pl