Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > Anna Wendzikowska źle wspomina pracę na planie "M jak miłość". Zdradziła, jak ją traktowano
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 27.03.2023 11:27

Anna Wendzikowska źle wspomina pracę na planie "M jak miłość". Zdradziła, jak ją traktowano

Anna Wendzikowska
KAPIF

Choć Anna Wendzikowka w polskim show-biznesie osiągnęła spory sukces jako dziennikarka, to kiedyś miała zupełnie inne aspiracje i próbowała swoich sił jako aktorka. W najnowszym wywiadzie porównała pracę na planie polskich i brytyjskich produkcji i nie pozostawiła na rodzimych warunkach suchej nitki.

Anna Wendzikowska wspomina swoją przygodę z aktorstwem

O Annie Wendzikowskiej zrobiło się w ostatnich miesiącach bardzo głośno za sprawą "afery mobbingowej" w TVN. Dziennikarka miała w stacji przeżyć ciężkich kilka lat i w końcu postanowiła upublicznić warunki, w jakich przyszło jej pracować. Teraz z kolei zdecydowała poruszyć kolejny kontrowersyjny temat, jakim jest kwestia traktowania aktorów w Polsce. Ujawniła, jak wyglądała praca na planie "M jak miłość", gdy próbowała swoich sił w zawodzie.

Anna Wendzikowska jakiś czas temu pojawiła się na gali Top Seriale, gdzie reporterka portalu Kozaczek.pl zapytała ją o jej dawną rolę w popularnym tasiemcu TVP "M jak miłość". Przypomnijmy, że w latach 2011-2020 dziennikarka wcielała się w rolę Moniki Ochman. Teraz zdradziła, jak wspomina pracę jako aktorka.

Teściowa za wszelką cenę chciała zniszczyć jej ślub. Niemożliwe, co zaproponowała

Dziennikarka źle wspomina prace na planie "M jak miłość"

- Tak, to prawda, nie są godziwe. Uważam, że aktorom w Polsce pracuje się fatalnie, uważam, że pracują bardzo długo, ciężko, w trudnych warunkach. Do tego, trudno, powiem to, chociaż nie jest to popularne, żeby o tym mówić głośno, ale aktor, przynajmniej w produkcjach, w których ja się zetknęłam, jest traktowany jako mebel [...] Generalnie aktor jest tym ostatnim elementem, który nie dość, że jest słabo opłacany, to jeszcze mało szanowany - narzekała Anna Wendzikowska.

W rozmowie z Kozaczkiem dziennikarka przyznała, że czas spędzony na planie serialu "M jak miłość" wspomina fatalnie i dodała, że producenci często zwracają się do aktorów bez szacunku. Dziennikarka podzieliła zdanie Kacpra Kuszewskiego, który lata temu żegnając się z serialem, wyznał, że również nie był zadowolony z warunków panujących na planie popularnej produkcji TVP.

Zdaniem Anny Wendzikowskiej za granicą aktorów traktuje się znacznie lepiej

Warto również wspomnieć, że Anna Wendzikowska w trakcie swojej przygody z aktorstwem miała okazję pojawić się na planie również zagranicznych produkcji. Jej zdaniem warunki pracy w Polsce są znacznie gorsze.

- Miałam to szczęście, że grałam w kilku serialach i filmach w Wielkiej Brytanii i byłam urzeczona tym, jak fantastycznie traktowani są aktorzy. Ludzie na planie są traktowani z dużo większym szacunkiem - podsumowała absolwentka Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich w Warszawie.

Źródło: Kozaczek.pl