Rozrywka.Goniec.pl > Lifestyle > Te meble z PRL można sprzedać za niemałą fortunę. Sprawdź, czy któryś z nich masz w swoim domu
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 27.03.2023 11:07

Te meble z PRL można sprzedać za niemałą fortunę. Sprawdź, czy któryś z nich masz w swoim domu

meble PRL
123RF/PICSEL

Te meble z PRL można sprzedać za małą fortunę. W ostatnim czasie wiele elementów wystroju z okresu Polski Ludowej staje się znowu popularne. Jeśli masz w domu takie relikty przeszłości, możesz je sprzedać za pokaźną sumkę. 

Te meble z PRL można sprzedać za małą fortunę

Wielu z nas pamięta taśmowo produkowane meble z czasów PRL. Większość miała swój urok i czar, ale po czasie, gdy zaczęła zmieniać się moda, wypadły z łask. Teraz powoli do nich wracają. 

Moda na vintage mieszkania nawiązujące do lat 50., 60. czy 70. zatacza coraz szersze kręgi. Stare meble można sprzedać za naprawdę wysokie ceny. Trzeba tylko o nie odpowiednio zadbać. 

Teściowa za wszelką cenę chciała zniszczyć jej ślub. Niemożliwe, co zaproponowała

Meble z PRL - renowacja jest konieczna. Wówczas cena szybuje w górę

Jeśli chcemy sprzedać zalegające nam w piwnicach lub mieszkaniach po babci meble najlepiej zdecydować się na renowację - szafki, fotele i krzesła mogą wymagać odświeżenia lakierem lub nowej tapicerki. 

Dzięki temu będziemy mogli sprzedać je nawet za kilka tysięcy złotych. Warto przyjrzeć się jednak najnowszym trendom i ocenić, jakie rodzaje tapicerki czy kolory mebli są w tej chwili najbardziej popularne i najlepiej pasują do wystroju wnętrza w stylu vintage.

Co najlepiej sprzedać?

Odnowiona meblościanka może zasilić nasze portfele o nawet 2 tys. złotych, a odpowiednio przyszykowany fotel - o co najmniej 500 zł. Świetnie sprzedają się również stare, odnowione lampy, krzesła i stoły. 

Nieco w gorszym guście wydają się pozostawać kanapy - wkład pieniężny w odnowienie mebla często jest zbyt wysoki jak na to, ile można za niego dostać. Najlepiej skupić się na mniejszych elementach wystroju i dzięki temu policzyć sobie całkiem sporo za odnowione meble z PRL.

Tagi: PRL lifehack