Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > Aleksander Sikora zastąpi Marka Sierockiego w "Szansie na sukces"! Prezenter staje się nowym ulubieńcem TVP
Karolina Kruszewska
Karolina Kruszewska 05.07.2022 13:00

Aleksander Sikora zastąpi Marka Sierockiego w "Szansie na sukces"! Prezenter staje się nowym ulubieńcem TVP

Marek Sierocki nie poprowadzi już "Szansy na sukces"
(fot. Piotr Molecki/East News)

"Szansa na sukces" - niegdyś kojarzona wyłącznie z Wojciechem Mannem doczekała się już nowych prowadzących. Kultowy program prowadził już Artur Orzech i Marek Sierocki. Teraz TVP poinformowało, że kolejną edycję poprowadzi Aleksander Sikora z "Pytania na śniadanie". Prezenter wyrasta na coraz większą gwiazdę TVP.

"Szansa na sukces" - kultowy program ze skandalem w tle

"Szansa na sukces" to program, który emitowany jest na antenie TVP od 30 lat. Przez niemal 20 lat prowadzącym był doskonały Wojciech Mann, który charakteryzuje się niepodrabialnym poczuciem humoru.

W 2012 roku media obiegła zaskakująca wiadomość o rychłej rezygnacji Wojciecha Manna z dalszego prowadzenia "Szansy na sukces".

- Informujemy, że z przyczyn niezależnych od autorki programu - Elżbiety Skrętkowskiej, "Szansa na sukces" nagrała dzisiaj ostatni odcinek całego formatu. Tym samym nie odbędzie się tegoroczny Finał w Sali Kongresowej. Przerywamy produkcję przed jubileuszem dwudziestolecia programu, który obchodzilibyśmy jesienią tego roku. Dziękujemy ... - informowali wówczas producenci programu.

Sam zainteresowany wyjaśniał dość lakonicznie powody swojej decyzji. Wojciech Mann twierdził, że doznał... objawienia.

- Zrezygnowałem z jego prowadzenia. Jako oficjalny powód, który można przyjąć albo nie, podałem to, że we śnie ukazał mi się Jan Paweł Woronicz i powiedział do mnie: +Już czas+ i ja go posłuchałem

Następnie miejsce Wojciecha Manna zajął Artur Orzech. Dziennikarz muzyczny wydawał się doskonałym kandydatem do prowadzenia "Szansy...". Niestety i jego rozstanie z programem TVP było huczne i natychmiastowe.

W 2021 roku TVP wydało oświadczenie, w którym poinformowało o zerwaniu umowy z Arturem Orzechem, który bez podania przyczyny miał nie pojawić się na planie programu. Kilka tygodni później prezenter napisał w mediach społecznościowych:

Ponieważ TVP wyemituje odcinek »Szansy na sukces« z moim udziałem, w najbliższą niedzielę, żeby nie robić ludziom wody z mózgów, pragnę poinformować, że ten odcinek został nagrany 26.01.2021. Gdyby to Telewizja Polska zerwała ze mną umowę, nie musiałbym płacić kar umownych za zerwanie jej przeze mnie. Szkoda czasu i słów. Amen

Następnym gospodarzem "Szansy na sukces" został Marek Sierocki. Wszystko wskazuje na to, że nie na długo...

Aleksander Sikora poprowadzi "Szansę na sukces"

TVP właśnie poinformowało, że nowym prowadzącym program "Szansa na sukces. Eurowizja Junior" został Aleksander Sikora, który tym samym zastąpi w tej roli Marka Sierockiego.

Co istotne Marek Sierocki nie rozstaje się całkiem z tym formatem. TVP w odpowiedzi na pytanie internauty, poinformowało, że "Szansę na sukces. Opole" nadal będzie prowadził Marek Sierocki.

Jak Aleksander Sikora poradzi sobie z nową rolą? Trzeba zaznaczyć, że prezenter "Pytania na śniadanie" wyrasta na nowego ulubieńca stacji. Trudno się dziwić, skoro podczas Wakacyjnej Trasy Dwójki skanduje hasło "Telewizja Polska jest ostoją polskości".

Aleksander Sikora współprowadził sylwestra Dwójki i był komentatorem Eurowizji Junior, co może czynić go odpowiednim kandydatem na to miejsce. Czy tak będzie? Przekonamy się we wrześniu, kiedy do emisji trafi "Szansa na sukces. Eurowizja Junior".

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl