Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Agnieszka Mazurek odeszła w wieku 33 lat, cała Polska opłakiwała jej śmierć. Po czasie wyszły na jaw szczegóły tragedii
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 25.11.2023 14:37

Agnieszka Mazurek odeszła w wieku 33 lat, cała Polska opłakiwała jej śmierć. Po czasie wyszły na jaw szczegóły tragedii

Agnieszka Mazurek
Agnieszka Mazurek odeszła w wieku 33 lat, cała Polska opłakiwała jej śmierć. Fot. Facebook @Lider Dance / kadr z kanału YouTube @Doktor Relaks

Nagła śmierć Agnieszki Mazurek, obiecującej gwiazdy disco polo, rok temu wstrząsnęła polskim środowiskiem muzycznym. Piosenkarka targnęła się na własne życie, jednak jej odejście długo było owiane tajemnicą. Dopiero po czasie na jaw wyszły nowe okoliczności, które jasno wskazują na powód, przez który zdecydowała się na ten straceńczy ruch. Co ją do niego doprowadziło?

Agnieszka Mazurek była gwiazdą disco polo

Agnieszka Mazurek była liderką zespołu Dance, w którym swoją twórczą przygodę i wokalny talent szlifowała z Marcinem Tomczykiem i Marcinem Madajskim. Formacja za sprawą takich przebojów, jak "Ja będę twoja", "Całować chcę", i "Zabiorę Cię" zdobywała coraz większą popularność, miała za sobą wiele udanych występów, m.in. na Festiwalu Muzyki Tanecznej w Ostródzie.

Choć pandemia skutecznie pozbawiła ich możliwości koncertowania, to niezniechęceni artyści nie zamierzali pozostawać bierni i pracowali nad nowymi biesiadnymi przebojami. Ambitne plany zostały brutalnie przerwane przez tragedię, której nikt się nie spodziewał. Ponurą wieść ze smutkiem przekazali za pomocą mediów społecznościowych.

Nie żyje jedna z legend polskiej sceny muzycznej. Przed śmiercią trafiła do szpitala. Tylko na chwilę odzyskała przytomność

Agnieszka Mazurek odebrała sobie życie

Agnieszka Mazurek 12 kwietnia 2022 roku odebrała sobie życia, a jej śmierć odbiła się szerokim echem wśród fanów i innych pogrążonych w żałobie wykonawców. Towarzysze z zespołu Dance swoją 33-letnią wokalistkę pożegnali w sieci w poruszających słowach.

Już nigdy nie zobaczymy Twojej roześmianej buzi, nie usłyszymy Twojego pięknego głosu. Dziękujemy Ci za każdą spędzoną z Tobą chwilę, każdą zaśpiewaną wspólnie piosenkę i każdy uśmiech, który wywołałaś na naszych twarzach. Zawsze będziemy Cię kochać. Zawsze będziemy o Tobie myśleć. Na zawsze pozostaniesz w naszych sercach - pisali na Facebooku.

Piosenkarka została pochowana na cmentarzu w rodzinnym mieście, Zduńskiej Woli. Nie ujawniono bezpośredniej przyczyny zgonu, jednak Super Express dotarł do najnowszych wieści na temat rzekomych powodów, jakimi miała się kierować w tych ostatecznych chwilach. O czym mowa?

Nowe okoliczności śmierci Agnieszki Mazurek

Po śmierci Agnieszki Mazurek Prokuratura Okręgowa w Sieradzu wszczęła postępowanie wyjaśniające. O tym, co udało się ustalić, w tabloidzie poinformowała prok. Jolanta Szklinik. Z jej słów wynika, że do zgonu gwiazdy disco polo nie przyczyniły się osoby trzecie. Super Express postanowił bliżej przyjrzeć się tej sprawie.

Choć werdykt wymiaru sprawiedliwości jest niepodważalny i rzeczywiście wskazuje na odebranie sobie życia, to według gazety wpływ na podjęcie tej tragicznej i rozpaczliwej decyzji mógł być zawód miłosny, z jakim Agnieszka Mazurek nie mogła sobie poradzić. Nie wiadomo jednak, czy doniesienia te są prawdziwe.

Źródło: Super Express