Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Zofia Merle przeżyła rodzinny dramat. Jak dziś żyje serialowa Stenia z "Klanu"?
Weronika Uszakiewicz
Weronika Uszakiewicz 30.03.2023 10:58

Zofia Merle przeżyła rodzinny dramat. Jak dziś żyje serialowa Stenia z "Klanu"?

None
KAPiF

Zofia Merle zdobyła dużą sympatię widzów jako serialowa Stenia z "Klanu". Choć cieszyła się ogromną popularnością, zawsze wolała trzymać się z dala od blasku fleszy. Aktorka nie miała łatwego życia, a rodzinne tragedie położyły się cieniem na jej karierze.

Zofia Merle była wielką gwiazdą filmów Barei

Zofia Merle zadebiutowała na deskach teatru w 1956 roku. W kolejnych latach mogliśmy oglądać ją na ekranie w kultowych polskich filmach i serialach. 

Największą popularność zyskała dzięki komediom Stanisława Barei - "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz?", "Miś" czy "Alternatywy 4". Ogromną rozpoznawalność przyniosła jej również rola godpodyni Lubiczów w serialu "Klan".

Już wkrótce listonosze zapukają do drzwi milionów Polaków, niosą złe wieści. Wręczą ważne pismo

Zofia Merle przeżyła śmierć syna

W 2013 roku Zofia Merle przeżyła rodzinny dramat.  Jej jedyny syn, Marcin Mayzel zmarł na raka trzustki. Miał zaledwie 42 lata. Aktorka postanowiła wówczas przerwać karierę.

- Chcę, żeby pan wiedział, że od kiedy umarł mój syn, takie słowa jak teatr, film, telewizja, radio, dubbing, estrada i kabaret stały się dla mnie tylko pustymi dźwiękami oznaczającymi sprawy, z którymi nie chce mieć już nigdy więcej nic wspólnego – zdradziła autorowi książki "Mój mąż jest z zawodu dyrektorem, czyli jak u Barei 2".

Zofia Merle pochowała ukochanego męża

Po pięciu latach od śmierci syna wróciła na plan serialu "Klan". W 2021 odszedł jej ukochany mąż, z którym spędziła ponad pół wieku. Aktorka nie pojawiła się na pogrzebie ze względu na kiepski stan zdrowia.

- Zosia jest bardzo schorowana i nie mogła być na pogrzebie. Mieszka w bloku bez windy i już od pewnego czasu nie wychodzi z domu, bo nie jest w stanie wejść ani zejść po schodach - ujawnił "Super Expressowi" informator z bliskiego otoczenia aktorki.

Jak donosi tabloid, Zofia Merle ukrywa przed światem pewną tajemnicę. Aktorka ma mieć córkę, o której istnieniu wie niewiele osób. Kobiety podobno od lat nie utrzymują ze sobą kontaktu. 30 marca 2023 roku Zofia Merle skończyła 85 lat.

Źródło: “Mój mąż jest z zawodu dyrektorem, czyli jak u Barei 2”, “Super Express”

Tagi: Klan Aktor