Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Zmarł współtwórca filmu o Tomaszu Komendzie. Miał 45 lata
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 24.02.2024 11:18

Zmarł współtwórca filmu o Tomaszu Komendzie. Miał 45 lata

Paweł Żabicki
stockgiu z freepik/Facebook @Paweł Adamczak (Pavulon)

W piątkowy wieczór w mediach pojawiła się smutna informacja dotycząca śmierci utalentowanego filmowca. Pracował on nad wieloma interesującymi produkcjami, m.in. “Sami swoi. Początek” czy “25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”. Mężczyzna miał 45 lat.

Nie żyje znany filmowiec

Nie żyje Paweł Żabicki. Miał 45 lat. Informację o jego śmierci, a także dacie pogrzebu przekazał portal filmpolski.pl. Pod ponurymi wieściami możemy przeczytać o jego ogromnych dokonaniach jako kierownik czy dyżurny planu. Miał również okazję zagrać w kilku produkcjach.

2024.02.23 data śmierci. Pogrzeb rozpocznie się w czwartek 29 lutego o godzinie 11 w kościele w Rembertowie przy ul. Grzybowej 1 - możemy przeczytać.

Nie żyje gwiazda filmu o Jamesie Bondzie. Miała 80 lat

Paweł Żabicki pracował nad wieloma produkcjami

Paweł Żabicki przyszedł na świat 31 maja 1979 roku. Pracował jako kierownik planu przy wielu znakomitych polskich filmach, m.in. “Skazana”, “25 lat niewinności. Historia Tomka Komendy”, “Czarna owca”, “Prawo Agaty, ”Wołyń" czy “Sami swoi. Początek”, który swoją premierę miał zaledwie kilka dni temu. Jak możemy przeczytać na filmweb.pl, był również asystentem reżysera serialu “Na Wspólnej”.

Sporadycznie pracował również jako aktor, a widzowie mieli okazję zobaczyć go w kilku produkcjach, tj. “Buntowniczka nie z wyboru”, “Konspirator”, “Moja solidarność” czy “Kler”. Swoją przygodę z telewizją rozpoczął w 2003 roku.

Nie żyje Paweł Żabicki

Z nekrologu zamieszczonego przez Pawła Adamczaka, który był kolegą z branży Pawła Żabickiego, również wynika, że ceremonia pogrzebowa odbędzie się 29 lutego 2024 roku o godzinie 11 w Kościele pw.  Matki Boskiej Zwycięskiej w Warszawie Rembertowie, a następnie odbędzie się odprowadzenie zmarłego filmowca na cmentarz miejscowy. 

Do opinii publicznej nie została jednak podana informacja dotycząca przyczyny śmierci Pawła Żabickiego.

Tagi: Nie żyje