Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Nie żyje gwiazda filmu o Jamesie Bondzie. Miała 80 lat
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 23.02.2024 15:11

Nie żyje gwiazda filmu o Jamesie Bondzie. Miała 80 lat

Nie żyje Pamela Salem
Nie żyje gwiazda filmu o Jamesie Bondzie. Miała 80 lat/canva.com, kadr z filmu "Never Say Never Again", r. 1983

W piątek 23 lutego przekazano przykrą informację o śmierci uwielbianej i szanowanej gwiazdy, która w swoim dorobku filmowym miała prawdziwe hollywoodzkie hity. Aktorka występowała u boku takich gwiazd jak, m.in. Sean Connery.

Nie żyje Pamela Salem. Miała 80 lat

Nie żyje Pamela Salem, którą polscy widzowie kojarzyć mogą przede wszystkim z roli w kultowym filmie o przygodach Jamesa Bonda - "Nigdy nie mów nigdy". Aktorka zmarła w swoim domu na Florydzie 21 lutego 2024 roku, zaledwie miesiąc po 80. urodzinach.
Informację o śmierci przekazało studio produkcyjne Big Finish.

Jesteśmy zdruzgotani tym, że musimy potwierdzić śmierć naszej serdecznej przyjaciółki i współpracowniczki, Pameli Salem - napisano w komunikacie.

Sieć zalana czarno-białymi zdjęciami. Gwiazdy w ogólnopolskiej żałobie

Aktorka w swoim dorobku miała wiele ról w kultowych produkcjach

Pamela Salem była brytyjską aktorką telewizyjną i filmową, która urodziła się w Bombaju 22 stycznia 1944 roku. Sztuki uczyła się w Niemczech, a następnie kontynuowała ją w Londynie w Central School of Drama. Pierwsze kroki w zawodzie stawiała na deskach teatru w Chesterfield i York. W latach 90. przeprowadziła się do Miami, dzięki czemu pojawiła się na małym ekranie w kilku amerykańskich serialach, m.in. w popularnym "Ostrym dyżurze" u boku Georga Clonney’a.

Największą popularność przyniosła jej rola Moneypenny, sekretarki szefa brytyjskiego wywiadu w filmie "Nigdy nie mów nigdy" - jednej z części filmowej serii o przygodach Jamesa Bonda, w którego wówczas wcielił się Sean Connery.

Pamela Salem występowała u boku gwiazd takich jak Sean Connery czy George Clooney

Aktorka w swoim dorobku miała nie tylko produkcję o słynnym agencie 007, ale również wiele mniejszych ról - głównie telewizyjnych. Widzowie kojarzyć ją mogą z opery mydlanej "EastEnders", a także "Wielki napad na pociąg", "Bogowie i potwory", "Blake’s 7", czy kultowe "Doktor Who" i "Ostry dyżur".

Pamela Salem w 1983 roku wyszła za mąż za aktora Michaela O'Hagana, z którym była aż do jego śmierci w 2017 roku. Aktorka odeszła 21 lutego 2024 roku w wieku 80 lat. Nie podano przyczyny jej śmierci.

Tagi: Nie żyje