Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Ocalone Życiorysy: Edward Żentara odebrał sobie życie, zostawił list
Maja Szewczak
Maja Szewczak 23.02.2024 10:13

Ocalone Życiorysy: Edward Żentara odebrał sobie życie, zostawił list

Edward Żentara
Ocalone Życiorysy: Edward Żentara odebrał sobie życie, fot. KAPIF

Jest to kolejny materiał z cyklu “Ocalone Życiorysy” i tym razem przyjrzymy się historii jednego z aktorów “M jak miłość”. Edward Żentara cieszył się ogromną sympatią wśród widzów, których wstrząsnęła jego wczesna i niespodziewana śmierć. Artysta, zanim odebrał sobie życie, napisał list. 

Edward Żentara i życie prywatne

Edward Żentara był cenionym i znanym aktorem, który zdecydowanie cieszył się dużą sympatią wśród telewidzów. Grał w filmach i wielu serialach. Pokochali go m.in. za rolę w “M jak miłość”, gdzie wcielał się w postać Tomasza, przyjaciela Marysi. 

Aktor zdecydowanie nie lubił dzielić się swoim życiem prywatnym z mediami. Tym bardziej w momencie, kiedy odszedł od żony dla młodszej kochanki. Mężczyzna, mimo że miał rodzinę, życiową partnerkę oraz syna, pozwolił sobie na romans z inną kobietą, a mianowicie z aktorką z jego teatru.

Żentar poznał ją wraz z kierownictwem w teatrze tarnowskim, co niestety wiązało się z późniejszymi kłopotami. Reszta zespołu zarzuciła mu faworyzowanie kobiety ich kosztem i wystosowali pismo w tej sprawie. Wtedy życie Edwarda zaczęło się sypać. 

Anita Sokołowska dodała niepokojące zdjęcie. Szybko uspokoiła fanów

Edward Żentara odebrał sobie życie

Osiągnięcia Edwarda Żentara nie pozwoliły mu w pełni cieszyć się życiem. W ostatnich latach swojego życia aktor występował coraz rzadziej, aż w końcu wycofał się z aktywnej pracy w filmach. To właśnie wtedy rozpoczęły się jego problemy natury psychicznej. 

W 2011 roku Edward Żentara postanowił zakończyć swoją mękę i odebrał sobie życie. Został znaleziony w wannie, gdzie umierał przez trzy dni. W tamtym momencie dla wszystkich był to wielki szok i niedowierzanie. 

Ciało aktora znaleziono w jego mieszkaniu. Mimo reanimacji, nie udało się go uratować - powiedział inspektor z policji w rozmowie z “Faktem”.

fot.KAPIF; Edward Żentara odebrał sobie życie

Edward Żentara zostawił list

Edward Żentara, zanim popełnił samobójstwo, postanowił napisać list, w którym zawarł powody swojej dramatycznej decyzji. Całość tekstu nie jest znana, jednak wyszedł na jaw jeden, dość ważny aspekt. Mężczyzna był przytłoczony fatalną sytuacją w tarnowskim teatrze, a do tego doszły również problemy sercowe. Rzekomo właśnie to miało skłonić go do odebrania sobie życia. 

Nie dał sobie rady z kłopotami. To się zdarza coraz częściej. W momencie, kiedy u wrażliwych osób następuje zbitka złych rzeczy i kiedy pojawiają się kłopoty, ludzie nie wytrzymują - wyznała Dorota Kamińska w rozmowie z “Faktem”.

Żentara był bardzo wrażliwym człowiekiem, którego ówczesne problemy przygniotły i okazały się być silniejsze od niego samego.

fot. KAPIF; Edward Żentara napisał list przed śmiercią 

Źródło: Fakt

Tagi: gwiazdy