Rozrywka.Goniec.pl > Lifestyle > Zdecydowanie "zakazane" na komunii. Można sobie narobić wstydu na lata
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 30.04.2023 16:37

Zdecydowanie "zakazane" na komunii. Można sobie narobić wstydu na lata

pierwsza komunia święta
Marek BAZAK/East News

Jak ubrać się na komunię? Stylista Daniel Jacob Dali zdradził nie tylko, co warto na siebie włożyć, ale także jakich elementów garderoby bezapelacyjnie unikać. Lepiej to wiedzieć, by później nie wstydzić się w kościele i na przyjęciu komunijnym. Cennych rad udzielił nie tylko paniom, ale także panom. 

 

W co się ubrać na komunię? Porady stylisty

Pierwsza komunia święta to rodzinne wydarzenie, które rodzice najczęściej organizują w restauracjach. Obecnie przybierają już formę małych wesel, więc nie można gościć na nich w t-shirtcie i jeansach. I to bez względu na to, w jakim charakterze uczestniczymy w tej imprezie. 

Kilka prostych zasad zdradził stylista Daniel Jacob Dali. Wyjaśnił, że jeśli ktoś sumiennie wysłucha jego porad, uniknie kłopotliwych sytuacji i nie narazi się na żadne faux-pas. - Musimy mieć świadomość, że pamiątkowe zdjęcia po komunii pozostaną w albumach na długie lata - podkreślił projektant w rozmowie z portalem o2.

Niecodzienna wpadka w TVP Info, wszystko poszło na żywo. Widzowie nie mieli tego usłyszeć

Jak się ubrać na komunię? Złota rada dla kobiet

Daniel Jacob Dali wskazał, by nie sugerować się pogodą i nawet, jeśli tego majowego dnia będzie słonecznie, lepiej zbytnio nie odkrywać ciała. - Pamiętajmy, w tym dniu skromność będzie doceniona bardziej niż przepych - ocenił, po czym wypunktował listę tego, czego najlepiej unikać na przyjęciu komunijnym. 

- Dekolt powinien być jak najbardziej skromny, ramiona również winny być przynajmniej do połowy zasłonięte, a długość sukienki czy spódnicy - co najmniej do kolan. Powstrzymajmy się raczej od czerni. Jeśli już chcemy założyć coś w ciemniejszym kolorze, wybierzmy stylizacje w barwach granatu, czy ciemnej zieleni.  To też nie dzień na założenie najmodniejszego czy najdroższego ubrania, jakie mamy w szafie. Zrezygnujmy z rzucających się w oczy dodatków takich, jak mnóstwo biżuterii i cekinowe torebki - poradził projektant, jednocześnie przypominając, że umiarkowanie tyczy się także make-upu. 

- Zbyt mocny makijaż, przesadne fryzury czy długie, sztuczne paznokcie, to również są dodatki, z których należy zrezygnować - mówił na łamach o2. Co zatem według stylisty można na siebie założyć, by niczym brytyjska arystokratka wyglądać "w punkt", czyli elegancko i godnie?

- Prosta sukienka za kolana z rękawami 3/4 w odcieniu ciemnej wiśni, do tego wiklinowa torebka, cienkie rajstopy i buty na nie za wysokim obcasie, będą na pewno eleganckim i odpowiednim rozwiązaniem - zauważył ekspert. Zwrócił też uwagę, że po ceremonii w kościele można nieco luźniej podejść do swojego wyglądu, a nawet całkowicie go zmienić. 

- Po całej uroczystości kościelnej rodziny spotykają się w ogrodach swoich domów czy w wynajętych salach, wtedy jest czas na odrobinę luzu i śmiało możemy przebrać się w coś mniej formalnego. Tu zasady są luźniejsze i na spokojnie można założyć czy to krótszą spódnicę, czy odsłonić ramiona - podsumował Daniel Jacob Dali  wywiadzie dla o2.

Jak się ubrać na komunię? Rady dla panów

Jeśli chodzi o panów, to stylizacje nie są już tak skomplikowane. Warto trzymać się pewnych prostych reguł, by nie nabawić się żadnej wpadki. Jaka jest rada stylisty dla dżentelmenów na przyjęciu komunijnym?

-  Mężczyzna powinien w kościele pojawić się w garniturze. Jeśli jest naprawdę ciepło, może założyć koszule z krótkim rękawem, ale mile widziana będzie raczej dobrze skrojona marynarka. Nie za mała ani po starszym bracie... Niewskazane są za to krótkie spodnie. Stonowany krawat będzie idealnym dopełnieniem całości. Uwaga, powinniśmy zapomnieć o rozpiętej koszuli pod szyją, jeśli nie chcemy go zakładać - skwitował Daniel Jacob Dali w rozmowie z o2. Weźmiecie sobie jego rady do serca?

 

Źródło: o2.pl