Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > Wpadka Danuty Holeckiej w TVP. Prezenterka szybko zareagowała, wszystko poszło na żywo
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 09.12.2023 09:19

Wpadka Danuty Holeckiej w TVP. Prezenterka szybko zareagowała, wszystko poszło na żywo

Danuta Holecka
kadr programu "Gość Wiadomości" prod. TVP; Wpadka Danuty Holeckiej w "Wiadomościach"

Danuta Holecka to niepodważalna gwiazda “Wiadomości”. W 2019 roku została szefową flagowego programu informacyjnego TVP, jednak mimo to zdarzają się jej wpadki na wizji. Tak było również podczas ostatniego wydania “Gość Wiadomości”, podczas którego doszło do pewnego zakłopotania, bowiem dziennikarka pomyliła programy.

Danuta Holecka twarzą TVP

Danuta Holecka to zdecydowanie jedna z najważniejszych postaci Telewizji Polskiej. Swoją karierę rozpoczęła od bycia reporterką w Senacie, a już kilka lat później została prowadzącą “Wiadomości”. 1 maja 2019 roku została szefową tego programu, a nominację otrzymała z rąk ówczesnego prezesa stacji, Jacka Kurskiego.

Danuta Holecka jest niewątpliwie jedną z twarzy “dobrej zmiany”, zaangażowaną w promocję Prawa i Sprawiedliwości. Nie wszystkim się to spodobało, a widzowie zarzucali dziennikarce brak obiektywizmu i narzucanie im swoich wartości, a także punktu widzenia.

Zdumiewające zachowanie Danuty Holeckiej w TVP. Nagle wstała i wypowiedziała słowa, które wprawiły gości w osłupienie

Danuta Holecka znika z TVP?

Już od pewnego czasu krążą pogłoski o odejściu Danuty Holeckiej z “Wiadomości”. Jak udało się ustalić serwisowi “Wirtualne Media”, to sama dziennikarka miała podjąć decyzję o odejściu z pracy. Portal natemat.pl, bazując na dwóch niezależnych anonimowych źródłach, przekazał, że dziennikarka ma zniknąć z anteny już we wtorek 12 grudnia 2023 roku. Rozwiązanie umowy miało zostać podpisane za porozumieniem stron, a jej okres wypowiedzenia ma trwać rok, przez co Danuta Holecka miałaby w tym czasie otrzymywać swoje wynagrodzenie. 

Natemat.pl postanowił skontaktować się z dziennikarką, ta jednak nie chciała udzielić mu komentarza, choć początkowo doniesienia związane z odejściem z “Wiadomości” określiła jako “bzdurę”. Jaka jest więc prawda? Zapewne w najbliższym czasie przekonamy się o tym sami.

Wpadka Danuty Holeckiej. Wszystko działo się na wizji

Tuż po “Wiadomościach” w TVP Info został wyemitowany “Gość Wiadomości”. W piątek 8 grudnia rozmowę z Michałem Karnowskim i Adrianem Stankowskim prowadziła Danuta Holecka. Wszystko przebiegało poprawnie, aż przyszedł czas na zakończenie spotkania. Wówczas doszło do pomyłki, która padła z ust dziennikarki, a mianowicie pomyłki programów. Na szczęście Danuta Holecka szybko się zreflektowała i naprawiła swój błąd.

Panowie, ogromnie mi było miło z panami rozmawiać. Również dziękujemy naszym widzom. Oddaję głoś Adrianowi Klarenbachowi do studia "Minęła..." yyy "Forum" dziś, przepraszam - powiedziała prezenterka.

Danuta Holecka
fot. KAPIF; Wpadka Danuty Holeckiej w "Wiadomościach"

Źródło: “Wirtualne Media”, Na Temat