Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Wiemy, gdzie w tym roku odbędzie się Sylwester Marzeń TVP! "Decyzja zapadła"
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 23.11.2023 11:16

Wiemy, gdzie w tym roku odbędzie się Sylwester Marzeń TVP! "Decyzja zapadła"

Sylwester Marzeń
KAPIF/ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER;Gdzie w tym roku odbędzie się Sylwester Marzeń TVP?

Jeszcze do niedawna widzowie martwili się, że Sylwester Marzeń może nie odbyć się w Zakopanem, jednak teraz mogą odetchnąć z ulgą. Właśnie została podjęta decyzja dotycząca imprezy odbywającej się pod patronatem Telewizji Polskiej.

Sylwester Marzeń TVP: gdzie?

Wielkimi krokami zbliża się jedna z najważniejszych imprez roku, czyli Sylwester. Choć część osób zapewne uda się na wielkie bale czy urokliwe domówki i prywatki, to jednak niemała liczba ludzi w ten wieczór zasiądzie przed telewizorami i z pilotem w ręku, powitają nowy rok. 

By uświetnić ten dzień, organizowane są huczne koncerty, podczas których na scenie staje liczne grono znakomitych gwiazd. Emitowane są na patronujących je stacjach, dzięki czemu osoby, które pozostały w domu, mogą oddać się zabawie i poczuć się jak uczestnik tejże imprezy.

Jeden z sylwestrowych koncertów, za który odpowiada Telewizja Polska, już od 2016 roku odbywa się w Zakopanem. Wyjątkiem był rok 2020, gdzie impreza została przeniesiona do Amfiteatru w Ostródzie. Jak będzie w tym roku?

Niby negocjowaliśmy cały czas z telewizją, ale te negocjacje polegały na tym, że dostaliśmy ofertę, w której TVP domagało się dużej dopłaty z naszej strony, my to odrzuciliśmy i przez ponad dwa tygodnie nie było żadnego sygnału z Warszawy, co dalej - twierdził jeden z zakopiańskich urzędników, cytowany przez Onet.

Górale znów są niezadowoleni. "To gorsze niż Sylwester Marzeń w Zakopanem"

Sylwester Marzeń odbędzie się jednak w Zakopanem?

Wiele osób zastanawiało się, co z tegorocznym Sylwestrem w Zakopanem, który odbywa się pod patronatem publicznej stacji. Przez pewien czas TVP milczało na ten temat, zapewniając jedynie, że organizacją koncertu zajmie się po wyborach parlamentarnych. Widzowie początkowo obawiali się opieszałości Telewizji Polskiej, a losy Sylwestra Marzeń długo się ważyły, ostatecznie jednak okazało się, że mogą odetchnąć z ulgą, bowiem przygotowania do imprezy miały ruszyć pełną parą. 

Jak informują wirtualnemedia.pl, do wydziału mienia i nadzoru właścicielskiego Urzędu Miasta Zakopane, we wtorek 21 listopada wpłynęła umowa podpisana przez TVP i Zakopane na użyczenie górnej Równi Krupowej. Jest to konieczne, by móc postawić w tym miejscu scenę, na której już ostatniego dnia grudnia staną znakomite gwiazdy.

Podpisaliśmy z telewizją umowę na “użyczenie terenu” Równi krupowej. TVP przejmie go o nas 12 grudnia i odda 30 stycznia. Do 30 maja będą mieli natomiast czas na dodatkowe sprzątanie i ewentualną rekultywację łąki. Czy miasto coś dopłaci TVP? Tego nie wiem - wyjaśniła wiceburmistrz Zakopanego, Agnieszka Nowak-Gąsienica.

Sylwester Marzeń TVP w Zakopanem

Według nieoficjalnych informacji, które podał Onet, do Sylwestra w Zakopanem miał przyczynić się “bardzo potężny polityk PiS”. Impreza ta ma być bowiem jedną z ostatnich decyzji, którą podejmie partia, a duży nacisk na miejsce koncertu mieli kłaść członkowie obozu Beaty Szydło.

A jakie gwiazdy uświetnią sylwestrowy wieczór swoimi występami? Pierwsze doniesienia w mediach dotyczyły Edyty Górniak, która ma stanąć na zakopiańskiej scenie. Plejada za to przekazała, że na imprezie wystąpią również: Sławomir i Kajra, Allan Krupa i Viki Gabor. Wirtualnemedia.pl informują, że legendarna wokalistka, Maryla Rodowicz, choć dokumenty otrzymała przed kilkoma miesiącami, jeszcze nie podpisała umowy. Reszta nazwisk zapewne już niebawem zostanie ujawniona.

Sławomir i Kajra
KAPIF;Gdzie w tym roku odbędzie się Sylwester Marzeń TVP?
Justyna Steczkowska
KAPIF;Gdzie w tym roku odbędzie się Sylwester Marzeń TVP?