Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > Wielki powrót Mariolki z "Kiepskich". Gdzie ją zobaczymy?
Maja Szewczak
Maja Szewczak 29.02.2024 11:57

Wielki powrót Mariolki z "Kiepskich". Gdzie ją zobaczymy?

Wielki powrót Mariolki z "Kiespkich"
fot.AKPA; Wielki powrót Mariolki z "Kiepskich"

“Świat według Kiepskich” od lat podbija serca Polaków i mimo że pierwszy odcinek został wyemitowany w 1999 roku, nadal znajdują się chętni, żeby oglądać ten kultowy serial. Na pewno każdy kojarzy Mariolkę, która była jedną z głównych postaci. Przez 23 lata wcielała się w nią Barbara Mularczyk. Dziś okazuje się, że aktorka powraca na ekrany w nowej produkcji. Gdzie będziemy mogli ją zobaczyć? 

"Świat według Kiepskich" jako najdłuższy polski serial

“Świat według Kiepskich” pierwszy raz na ekranie pojawił się w 1999 roku i wtedy właśnie wyemitowano pierwszy odcinek. Serial od razu został pokochany przez widzów, którzy czekali tylko na następne sezony. Produkcja pokazywała życie codzienne rodziny Kiepskich i ich sąsiadów, mieszkających na osiedlu Kosmonautów. Ich perypetie i różne śmieszne sytuacje sprawiały, że zyskiwali coraz większą oglądalność.

Serial liczy 588 odcinków i od 2022 roku nie jest już nagrywany. Była to smutna wiadomość dla fanów, którzy na szczęście nadal mogą oglądać powtórki w telewizji. Hitem stali się bohaterowie, a w szczególności Ferdek, którego grał Andrzej Grabowski, Halina, czyli Marzena Kipiel-Sztuka oraz właśnie Mariolka - Barbara Mularczyk. 

Nie do wiary, kto jest ojcem Barbary Mularczyk z "Kiepskich"! On też grał w tym serialu

Barbara Mularczyk wcielała się w rolę Mariolki przez 23 lata

Barbara Mularczyk w serialu “Świat według Kiepskich” zagrała pierwszy raz jako nastolatka. Co ciekawe, to właśnie jej ojciec Jerzy Mularczyk, który jest również aktorem, zachęcał ją do wzięcia udziału w produkcji. W wieku 15 lat spróbowała swoich sił w tej branży i rozpoczęła swoją przygodę z serialem, wcielając się w rolę Mariolki. Okazała się naprawdę dobra w tym, co robiła, a produkcja z chęcią kontynuowała z nią współpracę. I tak się stało, że kobieta związana była ze “Światem według Kiepskich” przez 23 lata. 

Po zakończeniu emisji serialu postanowiła porzucić swoją karierę i oddać się swojemu życiu prywatnemu. Wychowywała dwójkę dzieci i nie było jej dane ponownie dłużej zagrać w jakiejś produkcji. Dziś okazuje się, że Mularczyk powróci na ekrany. 

fot.AKPA;Wielki powrót Mariolki z “Kiepskich”

Wielki powrót Mariolki z "Kiepskich"

Barbara Mularczyk miała do tej pory długą przerwę w aktorstwie, podczas której skupiała się na sobie i swojej rodzinie. Jak się okazuje, była gwiazda z “Kiepskich”, postanawia powrócić na ekrany i ponownie sprawdzić się w branży. W wywiadzie z “Plejadą” wyznała, że ostatnio odświeżyła swoje portfolio i planuje wybrać się na kilka castingów. Ma nadzieję, że zostanie doceniona i szybko dostanie nową rolę.

Planuję wybrać się na kilka castingów. Mam nadzieję, że coś z tego wyjdzie. Moje dzieci są już trochę odchowane, “Kiepscy” się skończyli, więc mam teraz sporo czasu. Czuję się gotowa na to, by wejść w nowy projekt i dalej się realizować aktorko - wyznała Mularczyk.

Póki co, wiadomo już, że będziemy mogli oglądać ją w jednym z odcinków serialu “Dzielnica strachu”, który pojawi się 4 marca w TV Puls.  

fot.KAPIF; Mariolka z “Kiepskich” powraca na ekrany