Rozrywka.Goniec.pl > Lifestyle > W którą stronę idzie koń? "W 13 sekund zmieniłem zdanie cztery razy"
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 08.02.2024 14:37

W którą stronę idzie koń? "W 13 sekund zmieniłem zdanie cztery razy"

Zagadka
kadr TikTok @rudniktheroan;W którą stronę idzie koń?

Iluzje optyczne są niesamowite - na pierwszy rzut oka wyglądają przeciętnie i przedstawiają standardowe rzeczy lub postacie czy też sytuacje. Dopiero po chwili, po głębszym i przenikliwym skupieniu się, można dostrzec coś zupełnie innego, niż początkowo mogło się wydawać. Przyjrzyj się poniższemu nagraniu i odpowiedź na pytanie: “W którą stronę idzie koń?”.

Iluzje optyczne są interesującym zjawiskiem

Iluzje optyczne są niesamowitym zjawiskiem. Patrząc na nie, w pierwszej chwili może nam się wydawać, że widzimy konkretną sytuację czy też rzecz lub postać. Dopiero po wnikliwej analizie i dłuższemu przyjrzeniu się podanym ilustracjom bądź nagraniom, możemy dostrzec, że nasza pierwsza myśl dotycząca tego, co widzimy, okazuje się niejednokrotnie nieprawdziwa.

Sprawdźmy zatem, czy Twój mózg podda się tej konkretnej iluzji i pokaże nieprawidłowy wynik, czy też nie da się oszukać złudzeniu i szybko dzięki temu dostrzeżesz, co faktycznie znajduje się na nagraniu.

Najpierw zauważyłeś twarz czy drzewo? Test odkryje twój sekret

W którą stronę idzie koń?

Iluzje optyczne są nie tylko ciekawym ćwiczeniem mózgu, ale także interesującą rozrywką, cieszącą się dużą popularnością wśród internautów. Zatem przyjrzyjmy się złudzeniu, które udało się nagrać jednej z internautek, Alesii Willard. Na filmie uwieczniła czarnego konia, dumnie maszerującego po śniegu. 

Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie to, że oglądający są sprzeczni co do kierunku ruchu rumaka. Niektórzy twierdzą, że idzie on w ich lewą stronę, zaś niektórzy są zdania, że kroczy on dokładnie na wprost, w ich kierunku, a także pojawiają się głosy, że oddala się od nich. Przyjrzyj się dokładnie nagraniu i zdradź, w którą stronę on podąża?

@rudniktheroan

There were a couple of times I genuinely didn’t know…

♬ Eurythmics-Sweet Dreams - AJIMUSTANG

Nagranie podzieliło internautów

Nagranie ze spacerującym czarnym koniem po śniegu wyraźnie podzieliło internatów. Nie byli w stanie od razu odpowiedzieć poprawnie na pytanie dotyczące kierunku, w którym podążał rumak. Brakowało im jakichkolwiek szczegółów, które mogłyby ułatwić im to zadanie. Szybko w sieci pojawiło się mnóstwo skonfundowanych użytkowników sieci.

  • Ja raz tak widziała, raz tak. Nigdy czegoś takiego nie widziałam
  • Chodził, według mnie, tam i z powrotem. To było dziwne
  • Widzę, że idzie w obydwie strony. Jestem zdezorientowany
  • Myślałem ,ze wiem… Ale potem okazało się, że nie wiem
  • W pierwszej połowie odchodzi, a w drugiej idzie w Twoim kierunku
  • W 13 sekund zmieniłem zdanie cztery razy

Internautka, która przyczyniła się do zaintrygowania internatów nagraniem, postanowiła nieco uchylić rąbka tajemnicy. W komentarzach na TikToku wyjaśniła, w którą stronę podążał rumak.

Przez cały klip koń oddala się ode mnie - wyjaśniła internautka.

Tagi: zagadka