Rozrywka.Goniec.pl > Lifestyle > Ile widelców różni się od pozostałych? Tylko 5 na 10 osób odpowiada w 15 sekund
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 31.01.2024 20:58

Ile widelców różni się od pozostałych? Tylko 5 na 10 osób odpowiada w 15 sekund

Zagadka
canva rozrywka.goniec.pl

Czy jesteś w stanie w zaledwie 15 sekund dostrzec drobne szczegóły ukrywające się na obrazku, które pomogłyby Ci odnaleźć niepasujące do reszty widelce? Tylko niewielu osobom udaje się tego dokonać w tak krótkim czasie.

Rozwiązywanie zagadek jest bardzo ważne

Choć mogłoby się wydawać, że ilustrowane zagadki, które można znaleźć w internecie, są wyłącznie przeznaczone do rozrywki, jako sposób na pozbycie się nudy, okazuje się, że są one bardzo korzystne, a nawet zbawienne dla naszego organizmu.

A dlaczego? Otóż wymagają one ogromnej pracy, wysiłku, a także skupienia od naszego mózgu. Takie działanie jest mu potrzebne do prawidłowego funkcjonowania i zachowania możliwie najdłużej sprawności. Dlatego też tak ważne jest, by ćwiczyć ten organ i poddawać go zadaniom.

Arcytrudna zagadka z konfetti. Znajdź liczbę ukrytą na obrazku

Ile widelców różni się od pozostałych?

Usiądź wygodnie, odpręż się i pozbądź się zbędnych myśli, krążących po głowie. Wycisz się, a następnie spójrz na obrazek. Wytęż swój wzrok i skup się na szczegółach. Co widzisz na ilustracji? Zapewne szybko udało Ci się dostrzec, że okraszona jest niemałą ilością widelców, jednak jeśli przyjrzysz się uważnie, dostrzeżesz coś interesującego.

Na obrazku znajdują się na pozór identyczne sztućce. Czujne oko zauważy jednak, że niektóre różnią się od siebie pewnymi drobnymi szczegółami, a część z nich jest taka sama. Czy jesteś w stanie w ciągu 15 sekund przeliczyć, ile widelców, które tam się znalazły, nie pasuje do reszty? To na pewno nie będzie łatwe zadanie.

Zagadka
fot. canva/rozrywka.goniec.pl; Ile widelców różni się od pozostałych?

Rozwiązanie zagadki

Zapewne już minęło wymagane 15 sekund, w czasie których powinieneś odnaleźć różniące się od siebie widelce. Ile w tym czasie udało Ci się ich zauważyć? Być może rozwiązanie tej zagadki wprawiło Cię w niemałe zakłopotanie, a wzrok próbował płatać Ci figle.

A jak brzmi prawidłowa odpowiedź tej jakże wymagającej skupienia zagadki? Jeśli udało Ci się odnaleźć 4 różne widelce, to śmiało możemy pogratulować Ci bystrego oka, które pomogło Ci w rozwiązaniu tego zagadnienia. Jeśli jednak uważasz, że jest ich więcej lub też może mniej, spróbuj jeszcze raz dokładnie przyjrzeć się zamieszczonej powyżej ilustracji. Być może, gdy przyjrzysz się jej po raz kolejny, dostrzeżesz prawidłową liczbę.

Tagi: zagadka