Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Tomasz Lis ma za sobą poważną operację. Po roku wyjawił niepokojące szczegóły [FOTO]
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 27.11.2023 16:13

Tomasz Lis ma za sobą poważną operację. Po roku wyjawił niepokojące szczegóły [FOTO]

Tomasz Lis
KAPIF/Instagram @tomaszlis_official;Tomasz Lis tuż po operacji serca. Dziennikarz na szpitalnym łożu wspomina trudne chwile sprzed roku

Tomasz Lis wspomnieniami wrócił do sytuacji sprzed roku, gdy trafił na stół operacyjny. Dziennikarz wówczas przeszedł poważną operację serca. Zamieścił krótki, choć wymowny wpis, w którym wspomniał również o ojczyźnie.

Problemy zdrowotne Tomasza Lisa

Tomasz Lis już od lat boryka się z problemami zdrowotnymi. 13 października 2022 roku doznał czwartego udaru, na szczęście szybka reakcja uratowała mu życie, bowiem dziennikarz, gdy tylko dostrzegł niepokojące objawy, błyskawicznie trafił na neurologiczny oddział ratunkowy. Następnie została ustalona przyczyna nawracających udarów.

Okazało się, że Tomasz Lis posiada ubytek przegrody międzyprzedsionkowej, który potocznie określany jest jako “dziura w sercu”. Jest to wrodzona wada, która powstaje jeszcze podczas życia płodowego. By poprawić stan zdrowia, dziennikarz zdecydował się, że podda się operacji.

Tomasz Lis na szpitalnym łóżku podpięty do aparatury! Przeżył koszmar [FOTO]

Tomasz Lis przeszedł operację serca

Tomasz Lis 4 grudnia 2022 roku wyjawił, że niebawem czeka go poważny zabieg kardiologiczny. Zaledwie dzień później dziennikarz przeszedł operację serca. Na szczęście wszystko przebiegło pomyślnie, o czym poinformował za pośrednictwem social mediów swoich obserwatorów. 

Dziękuję wszystkim za dobre słowa i życzenia. Już po wszystkim. Jest dobrze - napisał wówczas na X.

Następnie zamieścił nagranie, które zostało nagrane już w domu, po powrocie z placówki. Podczas jego trwania wyznał, że wprawdzie doskwierające mu “perypetie sercowe” jeszcze się nie zakończyły, jednak najgorsze jest już za nim. Dodatkowo podziękował zespołowi, który zajął się w nim podczas operacji i tuż po niej.

Tomasz Lis wspomina operację, którą przeszedł przed rokiem

Tomasz Lis w swoim najnowszym poście zamieszczonym na Instagramie wrócił wspomnieniami do sytuacji sprzed roku, gdy leżąc na szpitalnym łóżku, oczekiwał na poważną operację serca. Przy okazji podsumował czas, jaki upłynął od tamtego momentu, dodatkowo nawiązując do sytuacji w kraju.

Minął rok. To było w dniu operacji serca. Serce bije, Polska żyje - napisał dziennikarz.

Internauci niemal natychmiast zaczęli komentować fotografię zamieszczoną przez Tomasza Lisa. Wśród ich wpisów znalazło się mnóstwo życzeń zdrowia, niektórzy zdecydowali nieco się otworzyć i wspomnieć o swoich kłopotach zdrowotnych.

  • U mnie też rok po operacji nowotworu trzustki. Razem walczyliśmy w tym czasie, panie Tomku
  • Panie Tomaszu, dużo, dużo zdrowia. Proszę dbać o siebie
  • Możemy sobie podać ręce, tylko że ja miałem dwie pod rząd operacje serca pięć lat temu. Żyję i dożyłem cudownego wskrzeszenia Polski […]