Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Tak Marianna Schreiber poznała męża. Przetrwali kilka kryzysów
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 02.03.2024 12:34

Tak Marianna Schreiber poznała męża. Przetrwali kilka kryzysów

Marianna i Łukasz Schreiberowie
AKPA/ Piotr Molecki/East News

Niedawno w mediach pojawiła się informacja o rozpadzie małżeństwa Marianny i Łukasza Schreiberów - tę zaskakującą nowinę przekazał sam polityk w rozmowie z mediami. Jego żona była wyraźnie poruszona tą decyzją, nie ukrywała łez. A jak wyglądała ich historia miłosna?

Marianna i Łukasz Schreiber rozwodzą się?

Choć wyraźnie różnili się, postanowili spróbować swoich sił jako para. Ona - Marianna Schreiber - jest marzycielką, chcącą zdobyć rozgłos i sławę, niegdyś marzyła o karierze modelki, on - Łukasz Schreiber - za to jest konserwatywnym politykiem Prawa i Sprawiedliwości, który ubiega się o fotel prezydenta Bydgoszczy.

Wielu myślało, że przeciwieństwa, które ich dzieliły, mogą być ciekawym uzupełnieniem związku, ostatecznie jednak być może mogły przyczynić się do pewnych nieporozumień. W mediach pojawiły się informacje, że Marianna i Łukasz Schreiber postanowili się rozstać.

Nigdy nie używałem wizerunku rodziny w kampaniach wyborczych, ani teraz, ani 10 lat temu. Uważam, że to nie ma znaczenia. A przy tym wszystkim jest mi… jest to w jakiś sposób trudne dla mnie i przykre, tym bardziej, że podjęliśmy decyzję o rozstaniu i rozmawiamy o separacji - powiedział polityk w rozmowie z portalem metropoliabydgoska.pl.

Marianna Schreiber również postanowiła zabrać głos w tej sprawie. Za pośrednictwem Instagrama wyjaśniła, że zawsze stała za swoim mężem murem i wspierała go w podejmowanych decyzjach. Zarzuciła mu jednak nieodpowiedni format komunikacji - niedoszła modelka podkreśliła, że nie powinien mówić o ich prywatnych sprawach publicznie.

Łukaszu, skoro wybrałeś ten format komunikacji, to z tego skorzystam i napiszę Ci tyle - że mogłeś mi to powiedzieć choćby z szacunku do naszego dziecka podczas rozmowy telefonicznej, a nie używać do tego gazet. Tak się po ludzku nie robi. To nie fair - wyjaśniła.

Marianna Schreiber
fot. KAPIF;Tak Marianna Schreiber poznała swojego męża
Przejmujący płacz Marianny Schreiber. Jej kariera wisi na włosku?

Historia miłosna Marianny i Łukasza Schreiberów

A jak wygląda ich historia miłosna? Poznali się przed 11 laty - on wówczas mieszkał w Bydgoszczy, a ona w Warszawie. Marianna Schreiber w swoim przyszłym mężu zakochała się po uszy. Chciała wówczas spędzać z nim wręcz każdą wolną chwilę, jednak dzieląca ich odległość znacznie to utrudniała. Nie ukrywała również, że jej wybranek posiadał już bogaty bagaż doświadczeń, bowiem miał za sobą nieudane małżeństwo. Jak wspomina ich relację?

Poznałam zwykłego faceta, który mógł być dla mnie opoką [...] tytuł żony polityka dostałam po drodze, choć nigdy tego nie chciałam. Nie znałam się też na polityce w ogóle. Nie wiedziałam wtedy, co to znaczy być posłem. Byłam gówniarą, która wyszła z domu, z którego chciała zniknąć od dawna, chciałam być kochana - mówiła Marianna Schreiber w rozmowie z “WP Kobieta”.

Niestety los nie był dla nich łaskawy. Byli ze sobą wówczas rok, gdy kobieta zaszła w ciążę. Choć, jak sama przyznała, nie planowali w tym czasie dziecka, ta nowina ucieszyła ich. Nie było im jednak dane długo radować się z powodu powiększenia się rodziny - Marianna Schreiber poroniła. Był to dla obydwojga trudny czas, który zakończył się nie tylko smutkiem po utracie dziecka, ale także doszło do tego, że para rozstała się.

Marianna i Łukasz Schreiber przed laty wzięli ślub

Ostatecznie jednak wrócili do siebie i już w 2015 roku wzięli ślub, a niedługo później na świat przyszła ich córka Patrycja - dziewczynka ma teraz 9 lat. Marianna Schreiber nie ukrywała, że macierzyństwo jest łatwe, jednak dziecko jest całym jej światem. W tym czasie kariera polityczna jej ukochanego zaczęła nabierać tempa.

Żona Łukasza Schreibera dużą popularność zyskała dzięki udziałowi w “Top Model”. Wprawdzie z programu odpadła dość szybko, widzowie wyraźnie zapamiętali ją, co pomogło jej w rozwinięciu skrzydeł. Wówczas coraz częściej zaczęła udzielać się publicznie, chętnie komentowała politykę i sytuacje dziejące się w kraju. Pojawiały się głosy, że Łukaszowi Schreiberowi jej poglądy nie zawsze odpowiadały, co miało rzekomo przyczyniać się do nieporozumień.

Próbowała swoich sił w wielu dziedzinach - założyła swoją partię, poszła także na dobrowolne szkolenie do wojska, gdzie wraz z innymi kobietami dzielnie oddawała się poleconym jej zadaniom. W pewnym momencie zaangażowała się we freak fighty, gdzie walczy z innymi celebrytkami.

Marianna Schreiber
fot. KAPIF;Tak Marianna Schreiber poznała swojego męża