Rozrywka.Goniec.pl > Lifestyle > Ta zagadka to prawdziwy pikuś. Wielu dorosłych ma z nią problem
Maja Szewczak
Maja Szewczak 21.02.2024 22:33

Ta zagadka to prawdziwy pikuś. Wielu dorosłych ma z nią problem

Ta zagadka poróżniła internautów
fot.canva.com

Bez wątpienia matematyka nie należy do pasji każdego i nie wszyscy radzą sobie z nią wyśmienicie. Wydawałoby się, że wręcz przeciwnie, większość jej nie lubi, a w szkole próbowała ją tylko zaliczyć i zapomnieć. Powróćmy na chwilę do czasów podstawówki, bo właśnie na takim poziomie jest to równanie. Mimo wszystko odpowiedź jest jedna, czy uda Ci się poprawnie rozwiązać? Sprawdź, ile pamiętasz z okresu szkolnego. 

Nie daj się zwieść i dokładnie przelicz równanie

Równanie dla niektórych z pozoru może wydawać się banalnie proste, jednak może to trochę niestety zmylić. Można znać wszystkie matematyczne zasady, a jeden błąd rzutować będzie na niepoprawny ostateczny wynik. Warto więc zastanowić się dłużej, by podać prawidłową odpowiedź. 

Mimo że wydaje się to proste, w rzeczywistości może przysporzyć problemów nie jednemu, a szczególnie tym, którzy w szkole matematyki nie lubili i nie radzili sobie dobrze. Aby podać właściwy wynik, należy zastanowić się pięć razy, czy to, co obliczamy, zgadza się z każdą regułą rozwiązywania równań.  

Jeżowska niedawno chwaliła się kochankiem. Pożałowała swoich słów?

Matematyczna łamigłówka na poziomie szkoły podstawowej

Większość z nas etap szkoły podstawowej ma już za sobą, natomiast czy jesteśmy w stanie powrócić na chwilę do tego okresu i przypomnieć sobie pewne matematyczne zasady? To równanie jest pestką dla 10-latka, który takie zagadki rozwiązuje na co dzień w szkole. Wychodzi na jaw, że jednak dużo dorosłych osób nie radzi sobie dobrze z tą łamigłówką. 

Zadanie polega na tym, by dobrze wskazać odpowiedź. By to zrobić, należy wzorować się jedynie na pewnej zasadzie, o której niestety dużo z nas często zapominało. Chodzi oczywiście o kolejność wykonywania działań, ponieważ samo mnożenie i dzielenie w tym przypadku nie wystarczy. 

fot.canva.com

Jaki jest prawidłowy wynik równania?

Mimo że zagadka ta poróżniła wielu internautów i powstało mnóstwo różnych odpowiedzi, ostateczny wynik jest jeden. Zatem zgodnie z zasadą kolejności wykonywania działań, najpierw należy zająć się tym, co jest w nawiasie, czyli 9+6=15. Potem powinno się przejść do obliczenia reszty nawiasu, 45:15=3. Już połowa zadania wykonana, a teraz wystarczy tylko wykonać mnożenie, które było przed nawiasem. Zatem 13x3= 39. 

Ostateczny wynik równania to 39. Czy dobrze obliczyłeś i podałeś prawidłową odpowiedź? Jeśli tak, to gratulacje!