Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > "Świat według Kiepskich". Koniec kultowego serialu. Nina Terentiew podała powód
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 01.06.2022 09:58

"Świat według Kiepskich". Koniec kultowego serialu. Nina Terentiew podała powód

Zapadła decyzja w sprawie „Świata według Kiepskich". Nina Terentiew podała powód
Grzegorz Gołębiowski/ATM Grupa

Od śmierci Dariusza Gnatowskiego (Boczek) i Ryszarda Kotysa (Paździoch) widzowie popularnego serialu telewizji Polsat - „Świat według Kiepskich” - zastanawiali się, jaka przyszłość czeka ich ulubioną produkcję. Dziś już nie ma wątpliwości, że serial dobiega końca i nie będzie kontynuowany.

Dyrektor programowa telewizji Polsat Nina Terentiew przekazała, że stacja nie planuje nowych odcinków kultowego sitcomu. Powodem takiej decyzji ma być śmierć głównych aktorów, bez których ciężko wyobrazić sobie dalszy ciąg perypetii mieszkańców kamienicy znajdującej się przy ul. Ćwiartki 3/4.

„Świat według Kiepskich". Fani serialu na otarcie łez otrzymają książkę, która podsumuje ponad 20 lat

„Świat według Kiepskich” to jeden z najpopularniejszych seriali w Polsce i bezapelacyjna najdłużej nadawy sitcom w polskiej telewizji. Pierwszy odcinek kultowego serialu ukazał się 16 marca 1999 r. i jeszcze do niedawna powstawały kolejne. Niestety wszystko wskazuje na to, że to już koniec kultowego serialu. Dyrektor programowa telewizji Polsat Nina Terentiew poinformowała, że przygody mieszkańców kamienicy na osiedlu Kosmonautów we Wrocławiu dobiegają końca.

Po ponad 20 latach nie wykluczam, że zakończymy produkcję „Świata według Kiepskich”, których zrealizowaliśmy 588 odcinków. W sitcomie występują i występowali aktorzy, których śmiało mogę nazwać wybitnymi artystami. Trudno będzie nam się z nimi rozstawać, ale fani zawsze będą mogli przypomnieć sobie wszystkie sezony serialu na naszej bezpłatnej platformie Polsat Go

– powiedziała w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl Nina Terentiew.

Jak podała Nina Terentiew, powodem zakończenia serialu „Świata według Kiepskich” ma być śmierć dwóch głównych aktorów - czyli Ryszarda Kotysa i Dariusza Gnatowskiego. Aktorzy wcielali się w postacie Mariana Paździocha i Arnolda Boczka, czyli sąsiadów głównego bohatera granego przez Andrzeja Grabowskiego - Ferdynanda Kiepskiego.

Dariusz Gnatowski odszedł 20 października 2020 r., z kolei Ryszard Kotys zmarł 28 stycznia 2021 r. Ostatni sezon sitcomu nagrywany był tuż przed wybuchem pandemii COVID-19. Nadawany był na antenie Polsatu od 27 października do 24 listopada ub.r. w środy o godz. 20.05 i 20.35, a dwa finałowe odcinki zostały wyemitowane w nocy z 2 na 3 grudnia 2021 r. Od tamtej pory widzowie wyczekiwali nowych odcinków i zastanawiali się, jak potoczą się losy serialu pozbawionego dwóch głównych postaci. Teraz już wiadomo, że „Świat według Kiepskich” nie będzie kontynuowany.

O zakończeniu serialu mówiło się już od dłuższego czasu, ale dopiero teraz informacja ta została oficjalnie potwierdzona. Przez lata fani „Świata według Kiepskich” musieli pożegnać nie tylko Kotysa i Gnatowskiego, ale również Krystynę Feldman (Rozalię „Babkę” Kiepską), Bohdana Smolenia (Listonosza Edzia), Zofię Czerwińską (ekspedientka sklepu „U Stasia”, Malinowskiej) czy Jerzego Cnotę (Tadeusza Kopcińskiego).

Jakiś czas temu Andrzej Grabowski, zapytany o kurczącą się obsadę produkcji, powiedział w rozmowie z Radiem Pogoda, że nie wie, czy „Świat według Kiepskich” wróci na antenę Polsatu i jego zdaniem pewna epoka serialu się zakończyła wraz ze śmiercią Gnatowskiego i Kotysa, a zastąpienie ich jest w zasadzie niemożliwe.

Nawet mnie to nie interesuje. Jeżeli będziemy kręcić, to z chęcią zagram Ferdynanda. A jeżeli nie, to znaczy, że nie. No i tyle. To znaczy, że coś się skończyło. Tym bardziej że tam nie ma już Ryśka Kotysa, Darka Gnatowskiego. To są straty, których nie da się zastąpić [...] Rok temu kręciliśmy ostatnio w styczniu

- mówił serialowy Ferdynand Kiepski.

„Świat według Kiepskich”. Polsat wyda książkę o serialu

Po 23 latach serial „Świat według Kiepskich” zniknie z anteny. Równocześnie ukoronowaniem i podsumowaniem serialu ma być książka, nad którą aktualnie trwają prace. Stacja pracuje nad nią wspólnie z wydawnictwem SQL.

W publikacji aktorzy zdradzają kulisy produkcji, opowiadają wiele ciekawych historii związanych z powstawaniem serialu. Oczywiście Andrzej Grabowski jest niewątpliwie królem anegdot i dowcipów i niejednokrotnie wywoła nasz uśmiech

- zapewniała Nina Terentiew.

Książka została już napisana i obecnie trwa nanoszenie poprawek. Pozycja ma ukazać się w sprzedaży jesienią br. z okazji 30-lecia istnienia telewizji Polsat.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: wirtualnapolska.pl