Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Smutne doniesienia o stanie zdrowia Elżbiety II. Ma poruszać się na wózku inwalidzkim
Monika Majko
Monika Majko 26.03.2022 16:40

Smutne doniesienia o stanie zdrowia Elżbiety II. Ma poruszać się na wózku inwalidzkim

EN 01511757 0019
Rex Features/East News

Królowa Elżbieta II w tym roku skończy 96 lat. Brytyjczycy są jednak bardzo zmartwieni ostatnimi doniesieniami o stanie zdrowia monarchini. Pojawiły się doniesienia o tym, że królowa nie jest w stanie poruszać się o własnych siłach i musi korzystać z wózka inwalidzkiego.

Brytyjska królowa już od jakiegoś czasu zmaga się z poważnymi problemami zdrowotnymi. 95-letnia monarchini ma nawet za sobą zakażenie COVID-19, które przeszła pod stałym nadzorem lekarzy. Elżbieta II pokonała już infekcję i powoli wraca do pełni sił.

Christopher Biggins: "Królowa Elżbieta II porusza się na wózku inwalidzkim"

Pomimo swojego podeszłego wieku Elżbieta II nie chce rezygnować z obowiązków, choć część z nich przekazała już swoim bliskim. Szczególne oparcie monarchini znajduje w swoim synu Karolu i wnuku Williamie.

W związku z pandemią królowa znacznie ograniczyła jednak swoje uczestnictwo w uroczystościach i spotkaniach towarzyskich. Ostatnio głośno mówi się także o innym powodzie jej przedłużającej się społecznej izolacji. Na antenie stacji "GB News" brytyjski gwiazdor Christopher Biggins twierdził, że Elżbieta II unika pokazywania się publicznie z powodu wstydu, który odczuwa w związku z koniecznością poruszania się z pomocą wózka inwalidzkiego.

- Słyszałem, że powodem, dla którego nie bierze udziału w wielu wydarzeniach, na których powinna być, i odwołuje je, jest to, że porusza się na wózku inwalidzkim. Ona nie chce być widziana w takim stanie, jest bardzo dumna. Jest naszym największym monarchą w historii. To bardzo smutne - tłumaczył brytyjski aktor.

Do sieci trafiły nowe zdjęcia Królowej Elżbiety II

Doniesienia o rzekomym korzystaniu z wózka inwalidzkiego przez brytyjską królową pozostają jednak niepotwierdzone. 23 marca 2022 roku Elżbieta II pojawiła się publicznie na 70-leciu firmy Halcyon Days. Monarchini poruszała się jednak o własnych siłach, wspierając się jedynie na eleganckiej lasce.

Dodatkowo królowa zdawała się być w świetnym humorze i sprawiała wrażenie pełnej energii. Uśmiechnięte zdjęcia 95-letniej monarchini opublikowano na oficjalnych profilach rodziny królewskiej w mediach społecznościowych.

W zeszłym roku królowa Elżbieta II pożegnała swojego męża, Księcia Filipa. Książę Edynburga odszedł 9 kwietnia 2021 roku, tuż przed swoimi setnymi urodzinami, które miał świętować 10 czerwca.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: GB News/Goniec.pl