Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Rodzinna tragedia Arkadiusza Janiczka. Historia aktora wyciska łzy
Magdalena Cichocka
Magdalena Cichocka 11.02.2024 17:01

Rodzinna tragedia Arkadiusza Janiczka. Historia aktora wyciska łzy

Arkadiusz Janiczek
Arkadiusz Janiczek przeżył rodzinną tragedię, fot. KAPiF, Streager / canva.com

Arkadiusz Janiczek doczekał się pokaźnego grona fanów, którzy chętnie oglądają go w kolejnych rolach. Mało kto jednak wie, że artysta przeżył trudne chwile, przez które po dziś dzień traci uśmiech z twarzy. W ostatnim czasie postanowił otworzyć się na temat rodzinnej tragedii i opowiedział o swoim życiu prywatnym.

Kariera Arkadiusza Janiczka

Arkadiusz Janiczek jest znanym polskim aktorem, który na deskach teatru zadebiutował już pod koniec lat 90. Od lat związany jest z Teatrem Narodowym w Warszawie, a także teatrem Polonia i Bajka. 

Przełomem w karierze Janiczka okazała się rola w “Placu Zbawiciela”, która zapewniła mu nie tylko rozpoznawalność, ale także zapewniła uznanie w branży. Co ciekawe, Arkadiusz jest również współautorem scenariusza filmu. Za tę rolę został nominowany do najważniejszych nagród filmowych w Polsce. W 2023 toku otrzymał Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Wielu widzów zapewne kojarzy Arkadiusza Janiczka również z serialem “Złotopolscy”, w którym występował przez lata i wcielał się w rolę policjanta o pseudonimie “Rudy”. Dodatkową rozpoznawalność przyniósł mu udział w takich produkcjach jak “Leśniczówka” czy “Stulecie winnych”. 

Arkadiusz Janiczek
Arkadiusz Janiczek przeżył rodzinną tragedię, fot. KAPiF
Wstrząsające! Aktora nawet nie miał kto pochować. Kucharz ze "Złotopolskich" odszedł w tragicznych okolicznościach

Życie prywatne Arkadiusza Janiczka

Arkadiusz Janiczek poślubił Annę, z którą doczekał się dwóch córek. Ich sielanka została jednak przerwana, a para ostatecznie postanowiła się rozstać. Jak pokazał czas, to nie było jedyne przykre wydarzenie, któremu aktor musiał stawić czoła. 

W ubiegłym roku aktor pożegnał swojego ojca. O rodzinnej tragedii poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, w których zamieścił zdjęcie z mamą wraz z podpisem:

107 dni bez taty i dziadka. Mama znosi to z pokorą.

Śmierć ojca mocno odbiła się na Arkadiuszu. Po czasie aktor otworzył się na temat straty ojca i w poruszających słowach wspomniał swojego tatę.

Arkadiusz Janiczek
Arkadiusz Janiczek przeżył rodzinną tragedię, fot. KAPiF

Rodzinna tragedia Arkadiusza Janiczka

Redakcja ShowNews skontaktowała się z Arkadiuszem Janiczkiem. Z rozmowy z aktorem wynika, że obecnie przeżywa bardzo trudny czas. 

To jeden z najtrudniejszych momentów w moim życiu. Walczę o moją rodzinę i wspieram mamę w żałobie. Tata zmarł dokładnie 17 października w Opolu po chorobie nowotworowej. Bardzo mi go brakuje - wyznał artysta w wywiadzie dla ShowNews. 

Janiczek stara się w tym trudnym okresie wspierać swoją mamę, którą odwiedza, kiedy tylko ma możliwość i czas. W dalszej części rozmowy wspomniał, że ma nieodparte uczucie, jakby spędził z rodzicami zbyt mało czasu. Nie szczędził im również wielu ciepłych słów. 

Staram się teraz wspierać moją mamę, która została sama w dużym domu i jeśli tylko mogę, jeżdżę do niej do Chrząstowic pod Opolem, gdzie mieszka. Cieszy się, kiedy po prostu napalę jej w kominku, wypiję z nią herbatę i razem pojedziemy na cmentarz. […] Mam takie poczucie, że za mało czasu spędziłem z rodzicami, którzy bardzo wspierali mnie podczas studiów w Warszawie, pomogli mi w kupnie pierwszego mieszkania i dbali o moje córki a swoje wnuczki. Każda chwila z mamą jest dziś dla mnie bardzo cenna - dodał aktor. 

Arkadiusz Janiczek
Arkadiusz Janiczek przeżył rodzinną tragedię, fot. KAPiF
Arkadiusz Janiczek
Arkadiusz Janiczek przeżył rodzinną tragedię, fot. KAPiF

Źródło: ShowNews

Tagi: Aktor