Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Reprezentantka Ukrainy na Eurowizji 2022 może zostać zdyskwalifikowana
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 15.02.2022 13:28

Reprezentantka Ukrainy na Eurowizji 2022 może zostać zdyskwalifikowana

Eurowizja
Ukrinform/East News

Eurowizja 2022 jeszcze się nie rozpoczęła, a już wybuchł skandal z nią związany. Chodzi o reprezentantkę Ukrainy, Alinę Pash, która wygrała preselekcje do konkursu. Gwiazda może zostać zdyskwalifikowana.

Artystka podejrzewana jest o to, że w 2015 r. przebywała na terenie Rosji. Zgodnie z zasadami ukraińskiego organizatora preselekcji, jest to niezgodne z przepisami konkursu.

Eurowizyjny skandal

W wielu krajach, w tym również i w Polsce ruszyły preselekcje do konkursu piosenki Eurowizja 2022, który odbyć ma się w dniach 10-14 maja w Turynie. Poszczególne kraje już szykują kandydatów, którzy reprezentować będą je podczas wielkiego widowiska.

Mieszkańcy Ukrainy już wybrali swoją przedstawicielkę. Ma być nią piosenkarka i raperka, która zdobyła popularność dzięki występowi w programie "X-Factor", Alina Pash. Gwiazda wykonać ma utwór "Тіні забутих предків".

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

Okazuje się jednak, że udział artystki w Eurowizji nie jest jeszcze taki pewny. Wszystko przez zasady organizatora preselekcji. Piosenkarka jest podejrzewana o to, że zataiła niedostosowanie się do przepisów.

Zgodnie z wymaganiami artysta chcący ubiegać się o przedstawicielstwo Ukrainy podczas konkursu nie mógł przebywać na terenie Rosji po marcu 2014 r., czyli po czasie gdy doszło do aneksji Krymu.

Co z tą Rosją?

Według medialnych doniesień, Alina Pash miała zaśpiewać na weselu na Krymie w 2015 r. Choć jej zespół utrzymuje, że granica została przez nią przekroczona od ukraińskiej strony, pojawiły się pewne przecieki.

Mówi się o tym, że piosenkarka miała udać się na Krym przez Moskwę, w samolocie, co oznaczałoby, że artystka okazała sfałszowane dokumenty. W tej sytuacji bez wątpienia zostałaby zdyskwalifikowana przez organizatora preselekcji.

Co w sytuacji, gdy Alina Pash nie będzie mogła reprezentować Ukrainy podczas konkursu Eurowizji 2022? Media podają, że w takim przypadku, zaszczytna funkcja przedstawiciela kraju powierzona zostałaby grupie Kalush Orchestra.

Zespół, który przygotował na konkurs piosenkę "Stefania", zajął bowiem drugie miejsce w preselekcji. W związku z okolicznościami, przypadłoby mu zastępstwo Aliny Pash.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: radiozet.pl

Tagi: Ukraina Rosja