Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > "Pytanie na śniadanie" czeka rewolucja. Zmieni się prawie wszystko
Marcin Czekaj
Marcin Czekaj 28.05.2024 21:39

"Pytanie na śniadanie" czeka rewolucja. Zmieni się prawie wszystko

Beata Tadla, Pytanie na śniadanie
Fot. KAPIF

Wielkie zmiany w programach TVP trwają w najlepsze. Okazuje się, że nowe władze telewizji mają kolejne pomysły co do “Pytania na śniadanie”. Na widzów będą czekać spore nowości i zaskoczenia. Na zmianie prowadzących się nie skończyło. 

Wielkie zmiany w Telewizji Polskiej

Wielka rewolucja w Telewizji Polskiej rozpoczęła się po wyborach z 15 października 2023 roku. Od tamtej pory zmienił się nie tylko zarząd stacji, ale pracę straciło również sporo gwiazd znanych z telewizji publicznej. Zwolnienia dotknęły nie tylko pracowników działu informacji, ale także osoby zajmujące się rozrywką. 

Jedno z największych zawirowań dotknęło redakcję programu “Pytanie na śniadanie”. Z formatem pożegnali się tacy prezenterzy jak Anna Popek, Katarzyna Cichopek, Maciej Kurzajewski czy Małgorzata Tomaszewska. Ich miejsce zajęły m.in. Katarzyna Dowbor czy Beata Tadla, które powróciły do pracy w TVP po kilkuletniej przerwie. 

Koszmar prezenterki "PnŚ", wszystko poszło na żywo. "Wypadły mi zęby. Muszę skończyć"

Seria zmian w "Pytaniu na śniadanie"

Jak się okazuje, wymiana prowadzących to nie jedyna zmiana, przed jaką stanęła słynna śniadaniówka. Według najnowszych informacji przed nią kolejna spora rewolucja. Szefowa programu Kinga Dobrzyńska w rozmowie z Wirtualnymi Mediami zapowiedziała zmianę studia, w którym realizowany jest program:

Nowa siedziba programu  tworzy się, budowana jest scenografia. Przeprowadzka nastąpi we  wrześniu. Do tego czasu gotowe będą także nowa oprawa oraz czołówka, nad  którymi trwają prace - poinformowała.

ZOBACZ: Widzowie TVP załamani. Stacja kasuje serial, który oglądały miliony Polaków

Odświeżenie scenografii i miejsca realizacji to jednak nie wszystko. Producenci planują także wzbogacić format o nowe cykle. Tych na początek ma być dwa:

Wprowadzimy niebawem  dwa nowe cykle. Jeden będzie zajmował się rodzinami, a zaangażowana  zostanie do tego znana aktorka. Drugi cykl będzie miał charakter  kulinarny, ale więcej powiedzieć nie mogę - przekazała szefowa programu.

"Pytanie na śniadanie" rusza w Polskę

Zanim wielkie zmiany dojdą do skutku na widzów “Pytania na śniadanie” czekać będzie nowa, wakacyjna formuła realizacji programu. Twórcy zapowiedzieli, że format wybierze się w wycieczkę po Polsce i w każdą niedzielę będzie transmitowany z innej miejscowości:

Wyjeżdżamy z Woronicza.  Dokąd? W różne miejsce w Polsce. Będziemy przez osiem tygodni co  niedzielę odwiedzać mniejsze miejscowości w naszym kraju. Chcemy dotrzeć  do naszych widzów, przedstawić się im, pokazać co robimy - zakończyła Dobrzyńska.

ZOBACZ: Prezenterce PnŚ "wypadły zęby" na wizji. Wyjawiła, co naprawdę się stało

Wakacyjne wydania programu nie dość, że odświeżą formułę, to jeszcze dadzą widzom możliwość aktywnego udziału w ich realizacji. Dzięki temu fani będą mieli okazję zobaczyć, jak wygląda produkcja danego wydania, a także przyjrzeć się z bliska pracy ulubionych prowadzących.

“Pytanie na śniadanie” gości na ekranach widzów telewizyjnej jedynki od 2002 roku. Program transmitowany jest w godzinach porannych, a śledzący go telewidzowie mają okazję posłuchać rozmów z zaproszonymi gośćmi, poznać prognozę pogody czy zobaczyć występy polskich artystów. Ponadto każdy odcinek wzbogacony jest o cykle kulinarne czy rozrywkowe. 

KAPIF_oryginal_K1160061F.jpg
Fot. KAPIF

Źródło: Pomponik