Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > Program telewizyjny na weekend. Co oglądać? TVN, TVP i Polsat pokażą kultowe programy i filmy
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 07.12.2023 13:40

Program telewizyjny na weekend. Co oglądać? TVN, TVP i Polsat pokażą kultowe programy i filmy

tv pilot
Program telewizyjny na weekend. Co oglądać? Fot. Pexels

Weekend tuż-tuż, jednak nie zawsze warto spędzić go aktywnie, wszak odrobina lenistwa należy się każdemu. Mroźna pogoda za oknem i przedświąteczna gorączka w zatłoczonych sklepach są więc doskonałą okazją (lub wymówką), by zamiast zakupów oddać się błogim seansom przez telewizorem. Sprawdziliśmy, co warto obejrzeć. TVN, Polsat i TVP przygotowały kilka kultowych filmów i programów, więc o nudzie można zapomnieć. 

Program tv na weekend: TVP, TVN, Polsat

Juliusz Machulski to postać znana w polskiej kinematografii, zwłaszcza wśród wielbicieli komedii z lekko kryminalną domieszką. Twórca stoi za sukcesem takich przebojów jak "Vabank", "Seksmisja" i "Kiler", które cieszą się mianem kultowych. Reżyser w 2017 roku podjął się kolejnego wyzwania, z którego - co w opinii widzów nie było żadnym zaskoczeniem - również znakomicie się wywiązał.

Mowa o filmie "Volta", w którym swój aktorski warsztat pokazali m.in. Jacek Braciak ("BrzydUla"), Olga Bołądź ("Służby specjalne") i Andrzej Zieliński ("Wataha"). Fabuła opiera się na sprytnym przekręcie, po którym jeden z bohaterów znacznie się wzbogaci. Niestety, przeszkody będą się piętrzyć, a w pełnym zwrotów akcji scenariuszu nie zabraknie arcyśmiesznych dialogów i tragikomicznych momentów, po których uśmiech przez długi zagości na twarzach. "Volta" w piątek na antenie Polsatu punktualnie o 20:00.

Film Volta
Program telewizyjny na weekend. Co oglądać? Fot. mat. reklamowe TVN

Jeśli o klasykach polskich komedii mowa, w tej materii swój udział ma także Stanisław Bareja. W przypadku tego obrazu tytuł kultowego również nie jest przypadkiem. Któż bowiem nie umiał lepiej zadrwić z PRL-owskiej rzeczywistości, niż ów reżyser i stojący za nim satyryk Jacek Fedorowicz? "Poszukiwany poszukiwana" opowiada historię dwóch sympatycznych rzezimieszków, którzy w ucieczce od odpowiedzialności są w stanie zrobić wszystko. Nie przewidzą jednak, że kłamstwo prędzej czy później i tak wyjdzie na jaw. "Poszukiwany poszukiwana" w TVP1 o 21:50.

Nowe prowadzące zadebiutowały w "Dzień Dobry TVN". Oceny widzów niemal jednogłośne, fala komentarzy

Sobota pod znakiem kinowych hitów. Co pokaże polska tv?

Nie tylko w piątek, ale także w sobotę można, a nawet należy wygodnie rozsiąść się na ulubionej kanapie. Na ekranie będzie można zobaczyć kinowy przebój z doborową obsadą. Hugh Grant i Sandra Bullock wcielą się w bohaterów, którzy spotkają się w biurowych okolicznościach i początkowo nie będą pałać do siebie sympatią. Czy w kilka dni los z nich zadrwi, a serce przejmie kontrolę nad rozumem? Gwiazdy znane z "Miss Agent" i "Dziennika Bridget Jones" zadbają, by emocji nie zabrakło. Sobotni wieczór warto więc rozpocząć o 20:00, przełączając na Polsat i "Dwa tygodnie na miłość".

Półtorej godziny później romantyczne uniesienia zastąpi dużo poważniejsza historia. To polska produkcja z Marcinem Dorocińskim ("Pitbull") w roli głównej. Populary aktor zagra oficera Ludowego Wojska Polskiego, Ryszarda Kuklińskiego. Bohater narodowy w imię dobra wolnej Polski postawi na szali życie swoje i rodziny, ryzykując ponad wszelką miarę. To oparta na faktach opowieść zobrazowana najwyższej jakości kinem akcji. "Jack Strong" jest więc weekendową pozycją obowiązkową. Dreszczowiec zacznie się o 21:30 na kanale TVP1.

Film Jack Strong
Program telewizyjny na weekend. Co oglądać? Fot. mat. reklamowe Scorpio Studio

W niedzielę zasiądz przed tv. W TVP wielkie emocje

Z 1. programem państwowej telewizji nie warto rozstawać się także w niedzielę. 10 grudnia wieczorem kinomaniacy będą mogli poznać zawodowe i prywatne życie pierwszej polskiej złotej medalistki olimpijskiej. Halina Konopnicka (w tej roli Pola Błasik, "Warszawianka") we wrześniu 1939 roku brała udział w specjalnym konwoju ewakuującym rezerwy Banku Polskiego. Misji przewodził jej ukochany, pułkownik Ignacy Matuszewski (Piotr Głowacki ("Bogowie"). Główna bohaterka da się poznać nie tylko jako sportsmenka, ale także poetka zaprzyjaźniona z największymi tuzami epoki międzywojennej. Jak toczyły się jej losy? "Konopnicka. Walka o złoto" w TVP1 o 20:00.

Film TVP
Program telewizyjny na weekend. Co oglądać? Fot. kadr z filmu "Konopnicka. Walka o złoto", prod. TVP, wyd. 2023 r., TVP VOD

Tuż po filmie widzów Jedynki czeka finał matrymonialnego reality-show, w którym poszukujący miłości rolnicy będą podejmować ostateczne decyzje. Czy Waldemar dojdzie do porozumienia z aspirującą piosenkarką Ewą? Czy u zakochanych Anny i Jakuba dalej kwitnie uczucie, czy w ciągu kilku tygodni sytuacja się zmieniła? Pytań pozostaje wiele, jednak wszystkie odpowiedzi poznamy w programie Marty Manowskiej. 12. odcinek "Rolnik szuka żony" w TVP1 o 21:30. 

W niedzielę późnym wieczorem na antenie TVN wyemitowany zostanie także japońska animacja zrealizowana z wielkim rozmachem. “Ghost in the Shell”, czyli kwintesencja kina akcji, na stacji 50 minut po północy. Podoba Wam się ten pomysł na spędzenie części wolnego czasu w weekend?