Rozrywka.Goniec.pl > Lifestyle > Polak wydał 1250 złotych na kupony Eurojackpot. Ile udało mu się wygrać?
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 04.09.2023 15:18

Polak wydał 1250 złotych na kupony Eurojackpot. Ile udało mu się wygrać?

Kupony Jackpot
Jakub Kaminski/East News

Polak wydał 1250 złotych na losy w grze Eurojackpot, w której można było wygrać aż 90 milionów złotych. Jaka kwota zasiliła jego konto? Zaskakujący finał zabawy. 

Polski youtuber próbuje szczęścia w grach losowych

Znany youtuber Dymitr Błaszczyk z kanału Sprawdzam Jak jakiś czas temu spróbował szczęścia w polskich grach losowych Lotto. Zakupił sto losów, jednak udało mu się wygrać jedynie 72 złote. Czy podobnie będzie w przypadku Eurojackpot? Tym razem stawka była nieco wyższa nie tylko ze względu na kumulację, ale także koszt każdego losu (62,50 zł), który opiewał na 5 zakładów po 12,50 zł. 

- Fajnie, gdyby zwróciło się chociaż 30 proc., tak jak patrząc po lotto. Ale nie narzekałbym, gdyby było więcej - mówił rozemocjonowany youtuber w oczekiwaniu na pierwsze losowanie. Jakie miał szansę na jakąkolwiek wygraną?

Andrzej z Plutycz został pobity. Gwiazdor "Rolnicy. Podlasie" trafił do szpitala

Polak kupił sto kuponów Eurojackpot

Główna wygrana w Eurojackpot pada wtedy, gdy kupujący trafi pięć liczb oraz dwie z kolejnego, równoległego losowania. Jak wynika z nieoficjalnych danych, takie prawdopodobieństwo wynosi 1 do 139 838 159. Niezrażony Dymitr Błaszczyk nie takiej pomyślności w ogóle się nie spodziewał.  - Patrząc, co maszyna nam przydzieliła to nie wydaje się, żeby to było szczęśliwe dla nas losowanie - wyznał. 

W przypadku, gdyby udało mu się poprawnie wytypować dwie liczby spośród pierwszej puli (pięciu) i jednej z drugiej, mniejszej puli (dwóch), wówczas mógłby wygrać 44,80 zł. Gdy poprawnie wskazałby jedną z większej pul a dwie z mniejszej, wtedy nagroda to kwota 49,20 zł. Gdyby zaś udało się trafić cztery liczby z większego losowania i jedną z mniejszego, na koncie Polaka pojawiłoby się aż 14 tysięcy złotych. Czy któraś z tych możliwości się spełniła?

Wydał na grę losową 1250 zł. Ile wygrał?

Niestety, fortuna nie była zbyt łaskawa dla Dymitra Błaszczyka. - Jeśli dać wam poradnik, jak szybko wywalić w błoto 62,50 zł, czyli w dzisiejszych czasach bardzo dobry obiad w restauracji, to proszę - orzekł na YouTube nieco zasmucony właściciel przegranych kuponów.

- Nigdy w swoim życiu nie miałem tak fatalnej skuteczności, jak w Eurojackpot. Taki pech napawa mnie optymizmem, że w następnej grze będzie lepiej. Bo gorzej się nie da - skwitował po kolejnych, które również nie okazały zwycięskie. W jakiej grze hazardowej powinien się teraz sprawdzić?

Źródło: YouTube @SprawdzamJak