Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Piotr Żyła porzuci narty? Bierze przykład z najlepszych
Katarzyna Lendzion
Katarzyna Lendzion 27.02.2024 22:52

Piotr Żyła porzuci narty? Bierze przykład z najlepszych

Piotr Żyła
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/ Piotr Żyła porzuci narty?

Trzeba przyznać, że ostatni sezon nie jest najlepszym w karierze Piotra Żyła. Zbliża się przerwa po Pucharze Świata, a skoczek aktywnie ją wykorzysta. Okazuje się, że spróbuje sił w całkowicie innej dyscyplinie sportowej. 

Miłosne perypetie Piotra Żyły

Podczas mistrzostw Polski w Szczyrku Piotr Żyła uzyskał świetne noty, a w skokach indywidualnych ustąpił miejsca tylko Dawidowi Kubackiemu. Powodem były oczywiście jego umiejętności, ale kibicowała mu wtedy jego partnerka Marcelina Ziętek. 25-latka obserwowała zawody z trybun. 

W 2018 roku Żyła zostawił dla niej żonę z dwójką dzieci. Jego była małżonka odpowiedziała wtedy na zarzuty, czy skoczek ją zdradził:

Tak. To prawda. Ten wasz wspaniały Piotr Żyła zostawił mnie i dzieci, bo tak, bo nie potrafi żyć w rodzinie (połowa winy po mojej stronie, kiedy wyrzuciłam go z domu, jak mnie uprzejmie poinformował, że ma kochankę). Nie mam zamiaru już kłamać - napisała w 2018 roku na Instagramie.

Przepiękna brunetka nie odrywała wzroku od Piotra Żyły! To dla niej skoczek kompletnie stracił głowę. Nadal są razem?

Trudny okres dla Piotra Żyły

Piotr Żyła przeżył weekend pełen wyzwań na skoczni mamuciej w Oberstdorfie podczas Pucharu Świata. Pomimo że w przeszłości uchodził za jednego z czołowych skoczków na świecie, w ostatnich zawodach indywidualnych zajął odpowiednio 27. i 21. miejsce. Jego forma w całym sezonie wyraźnie spadła w porównaniu do lat poprzednich, co widać także na 24. pozycji w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Oprócz Żyły, trzej inni Polacy - Aleksander Zniszczoł, Dawid Kubacki i Kamil Stoch, również znaleźli się w trzeciej dziesiątce. 

Bieżący sezon Pucharu Świata zakończy się 24 marca na skoczni w Planicy. Po tym okresie Polacy będą mieli czas na zasłużone wakacje. Okazuje się, że w tym czasie Piotr Żyła ma szansę na nowe wyzwania.

Piotr Żyła porzuci narty? Już wkrótce spróbuje swoich sił w nowej dyscyplinie

Portal wieliczkacity.pl informuje, że 37-letni mieszkaniec Ustronia weźmie udział w rajdzie samochodowym, który odbędzie się w Wieliczce w dniach 12-14 kwietnia. Chodzi o udział w Memoriale Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. Zgodnie z doniesieniami lokalnych mediów Żyła zostanie zaproszony jako gość specjalny i zasiądzie za kierownicą Subaru Impreza. 

Żyła jest zdeklarowanym miłośnikiem motoryzacji, co aktywnie dokumentuje na swoich platformach społecznościowych. Co ciekawe, jednym z modeli samochodów, które skoczek posiada, to właśnie Subaru Impreza. W jego garażu stoi także terenowy SUV Forester.

Żyła nie będzie jedynym gościem specjalnym obecnym na rajdzie w Wieliczce. W tym gronie znajdą się także znane osoby z programów motoryzacyjnych, takie jak Greg Collins, a także Gosia Prus, zawodniczka rajdów typu rallycross. Wszyscy troje zaprezentują swoje umiejętności podczas przejazdów na odcinkach specjalnych rajdu.

Czy Żyła przekona się całkowicie do kariery motoryzacyjnej? Cóż, wszyscy pamiętamy przypadek Adama Małysza. Po zakończeniu sezonu 2010/2011 Małysz postanowił zakończyć swoją karierę jako skoczek narciarski i przenieść się do rywalizacji w rajdach samochodowych. W 2012 roku sięgnął po tytuł międzynarodowego rajdowego mistrza Polski i Czech. Kolejny rok przyniósł mu pierwsze zwycięstwo w rajdach terenowych. W okresie od 2012 do 2016 roku brał udział aż pięciokrotnie w prestiżowym Rajdzie Dakar.

Piotr Żyła
Piotr Żyła w Austrii w 2024 roku (GEORG HOCHMUTH/AFP/East News)
Piotr Żyła
Piotr Żyła w Austrii w 2024 roku (ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER)
Piotr Żyła
Piotr Żyła w Austrii w 2024 roku (ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER)

Źródła: wieliczkacity.pl