Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Piotr Gembarowski przed laty był twarzą TVP. Dziesięć minut wystarczyło, aby zrujnować jego karierę
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 25.01.2024 19:56

Piotr Gembarowski przed laty był twarzą TVP. Dziesięć minut wystarczyło, aby zrujnować jego karierę

Piotr Gembarowski
Piotr Gembarowski przed laty był twarzą TVP. Dziesięć minut wystarczyło, aby zrujnować jego karierę/KAPIF

Piotr Gembarowski przed laty był twarzą TVP, a dodatkowo tworzył parę z Edytą Górniak, jednak ich związek nie przetrwał i ostatecznie rozstali się. Jego telewizyjna kariera zakończyła się wielkim skandalem. Co dzisiaj u niego słychać?

Piotr Gembarowski był gwiazdą TVP

Piotr Gembarowski był początkującym dziennikarzem, kiedy otrzymał propozycję pracy w TVP. Gdy ją przyjął, jego kariera szybko nabrała tempa i został prezenterem “Teleexpressu”. Dodatkowo zaczął spotykać się z Edytą Górniak, która wówczas już była znana, co tylko umocniło jego pozycję w show-biznesie. Niestety ich związek rozpadł się nagle, w atmosferze skandalu. Gwiazda po rozstaniu miała zarzucić swojemu byłemu partnerowi stalking.

Przez te chyba trzy miesiące znajomości nieustannie ujmował mnie tym, że na przykład dzwonił do mnie do domu, żeby zapytać, dlaczego płaczę, w chwili kiedy rzeczywiście płakałam. Wiedział, kiedy płaczę, kiedy krzyczę, o czym rozmawiam ze swoimi gośćmi. Zwyczajnie mnie podsłuchiwał. Pan Gembarowski rozpoznał kod mojego telefonu, który był wyposażony w system pozwalający usłyszeć z zewnątrz, co się dzieje w domu - wyznała Edyta Górniak podczas rozmowy z “Galą”.

Piotr Gembarowski nie przeszedł wobec tych słów obojętnie. Skomentował wypowiedź dawnej ukochanej, mówiąc, że to są oszczerstwa i czysty nonsens. Na szczęście dziennikarzowi to nie zaszkodziło i nadal był uznawany za gwiazdę Telewizji Polskiej. Jak się okazało - do czasu. Na wizji dał się sprowokować Marianowi Krzaklewskiemu, co ostatecznie go pogrążyło i musiał pożegnać się z lubianą pracą.

Piotr Gembarowski
KAPIF
Katarzyna Cichopek straciła pracę, a Marcin Hakiel wraca do telewizji. Aktorka sucho skomentowała sukces exmęża

Piotr Gembarowski uwikłany w skandal, który przekreślił jego karierę

Piotr Gembarowski swoją karierę rozwijał w TVP. To właśnie tam wywołał skandal, który ostatecznie przekreślił jego karierę. Prowadził wówczas wywiad z Marianem Krzaklewskim, który wtedy kandydował na urząd Prezydenta RP. Okazało się jednak, że nie wszystko poszło po myśli dziennikarza i dał się sprowokować swojemu gościowi, co skutkowało zawieszeniem go na trzy miesiące w obowiązkach. Ostatecznie nie udało mu się powrócić do dawnej sławy.

Mój błąd polegał na tym, że poniosły mnie emocje i nie okazałem mojemu rozmówcy szacunku. Te dziesięć minut przekreśliło dziesięć lat mojej pracy. Większość tak zwanych przyjaciół odwróciła się ode mnie. Stałem się persona non grata, osobą towarzysko niemodną, niepożądaną - zdradził Piotr Gembarowski w książce “Gdzie są gwiazdy z tamtych lat?”.

Czym dziś zajmuje się Piotr Gembarowski?

Piotr Gembarowski zdecydował się odejść z TVP, gdy zrozumiał, że tam już nie uda mu się niczego osiągnąć. Założył więc własną działalność szkoleniową, w której uczył m.in. kreowania wizerunku i przemawiania. Nie zrezygnował w zupełności z dziennikarstwa. W 2006 roku prowadził audycje w Antyradiu, a w 2012 roku rozpoczął pracę w “Superstacji”, jednak zakończył ją pięć lat później. 

Dziennikarz nie tylko zmienił pracę, ale i wygląd. Zapuścił brodę i włosy, które zdecydował się przefarbować na ciemniejszy kolor. Nie nosi już również okularów. 

Aktualnie dołączył do załogi internetowej telewizji Comparic.24.TV. Ma w niej własny program pt. “Okiem eksperta - Rozmowy Piotra Gembarowskiego”. Podczas niego rozmawia ze specjalistami z najróżniejszych dziedzin. Dodatkowo wystąpił w kilku odcinkach serialu “Barwy szczęścia”.

Piotr Gembarowski

Źródło: “Gdzie są gwiazdy z tamtych lat?”