Rozrywka.Goniec.pl > Lifestyle > Pies wbiegł do kościoła podczas mszy. Reakcja księdza szybko stała się hitem
Jakub Franek
Jakub Franek 09.01.2023 17:26

Pies wbiegł do kościoła podczas mszy. Reakcja księdza szybko stała się hitem

ksiadznormalnieglaszczepsaijestfajnie
Ksiądz, pies, głaskanie, msza święta, Brazylia

Na mszę świętą wszedł pies. To bardzo niecodzienne zdarzenie miało miejsce w Parafii Matki Boskiej Bolesnej w Belo Horizonte, w Brazylii. Wesoły psiak postanowił pobawić się z kapłanami. Reakcja jednego z księży zwala z nóg.

Zwierzęta w Kościele Katolickim

Natura i zwierzęta zajmują ważne miejsce w chrześcijaństwie. Kościół zwraca szczególną uwagę na powinności człowieka wobec nich, chociażby w orędziu wygłoszonym na Światowy Dzień Pokoju w 2010 roku przez Papieża Benedykta XVI słyszymy, że człowiek ma obowiązek chronić środowisko naturalne przed negatywnymi skutkami zarówno dla siebie, jak i zwierząt. O obowiązku troski wobec nich mówi również Katechizm Kościoła Katolickiego:

- Zwierzęta są stworzeniami Bożymi. Bóg otacza je swoją opatrznościową troską. Przez samo swoje istnienie błogosławią Go i oddają Mu chwałę. Także ludzie są zobowiązani do życzliwości wobec nich - czytamy w 2416. punkcie katechizmu.

Talent komunikacji ze zwierzętami to jeden z cudów często przypisywany katolickim świętym. Najsłynniejszy jest Franciszek z Asyżu, który miał tłumaczyć Słowo Boże dzikim zwierzętom. Stworzenie pierwszego schroniska dla zagubionych zwierząt niektórzy przypisują św. Marcinowi de Porres z Peru. W tym kontekście zachowanie brazylijskiego księdza nie dziwi.

Ksiądz se głaszcze psa tak jak pan Jezus powiedział

Do kościoła pod wezwaniem Matki Boskiej Bolesnej wszedł pies. Wesoły czworonóg postanowił zaczepiać kapłana. Położył się obok niego i zaczął się domagać uwagi. Kompletnie nie przejmował się samym nabożeństwem.

Psiak skradł serce prowadzącego mszę ojca José Geraldo Sobreiry. Uśmiechając się, postanowił go pogłaskać i się z nim chwilę pobawić. To małe wydarzenie może być przypomnieniem, jak ważna powinna być troska o naturę i zwierzęta dla katolików.

W sieci nadal można zobaczyć nagranie z tego fragmentu mszy:

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

źródło: kochamyzwierzaki.pl

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc.

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!