Rozrywka.Goniec.pl

Pies wbiegł do kościoła podczas mszy. Reakcja księdza szybko stała się hitem

9 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Jakub Franek

Na mszę świętą wszedł pies. To bardzo niecodzienne zdarzenie miało miejsce w Parafii Matki Boskiej Bolesnej w Belo Horizonte, w Brazylii. Wesoły psiak postanowił pobawić się z kapłanami. Reakcja jednego z księży zwala z nóg.

Zwierzęta w Kościele Katolickim

Natura i zwierzęta zajmują ważne miejsce w chrześcijaństwie. Kościół zwraca szczególną uwagę na powinności człowieka wobec nich, chociażby w orędziu wygłoszonym na Światowy Dzień Pokoju w 2010 roku przez Papieża Benedykta XVI słyszymy, że człowiek ma obowiązek chronić środowisko naturalne przed negatywnymi skutkami zarówno dla siebie, jak i zwierząt. O obowiązku troski wobec nich mówi również Katechizm Kościoła Katolickiego:

- Zwierzęta są stworzeniami Bożymi. Bóg otacza je swoją opatrznościową troską. Przez samo swoje istnienie błogosławią Go i oddają Mu chwałę. Także ludzie są zobowiązani do życzliwości wobec nich - czytamy w 2416. punkcie katechizmu.

Talent komunikacji ze zwierzętami to jeden z cudów często przypisywany katolickim świętym. Najsłynniejszy jest Franciszek z Asyżu, który miał tłumaczyć Słowo Boże dzikim zwierzętom. Stworzenie pierwszego schroniska dla zagubionych zwierząt niektórzy przypisują św. Marcinowi de Porres z Peru. W tym kontekście zachowanie brazylijskiego księdza nie dziwi.

Ksiądz se głaszcze psa tak jak pan Jezus powiedział

Do kościoła pod wezwaniem Matki Boskiej Bolesnej wszedł pies . Wesoły czworonóg postanowił zaczepiać kapłana. Położył się obok niego i zaczął się domagać uwagi. Kompletnie nie przejmował się samym nabożeństwem.

Psiak skradł serce prowadzącego mszę ojca José Geraldo Sobreiry. Uśmiechając się, postanowił go pogłaskać i się z nim chwilę pobawić. To małe wydarzenie może być przypomnieniem, jak ważna powinna być troska o naturę i zwierzęta dla katolików.

W sieci nadal można zobaczyć nagranie z tego fragmentu mszy:

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

źródło: kochamyzwierzaki.pl

Zachęcamy do wsparcia zbiórki , której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc.

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Podobne artykuły

Lifestyle

Katarzyna Bosacka analizuje skład popularnych produktów wielkanocnych. Tego warto unikać
Czytaj więcej >

Lifestyle

Nietypowy początek podróży poślubnej. Młoda żona wrzuciła nagranie z samolotu i wywołała burzę
Czytaj więcej >

Lifestyle

Lidl zaszalał z okazjami. Jeden produkt można dostać za darmo
Czytaj więcej >

Lifestyle

Krzysztof Jackowski zobaczył, co stanie się z polskim miastem. Takie słowa padają rzadko
Czytaj więcej >

Lifestyle

Która kobieta jest najstarsza? Błyskawiczny test odkrywa tajemnice osobowości
Czytaj więcej >

Lifestyle

Ojciec sam ochrzcił umierające dziecko. Stanowcza reakcja księdza
Czytaj więcej >
Jakub Franek

Jestem studentem III roku prawa UMK. Szczególnie interesuję się technikami kryminalistycznymi i historią ich rozwoju. Jednocześnie mam słabość do starych filmów sensacyjnych i gier fabularnych. W chwilach wolnych zajmuję się sadem słuchając audiobooków.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]