Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > O tym było cicho w mediach. Duże zdziwienie, kim jest żona Karola Okrasy
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 31.10.2023 22:28

O tym było cicho w mediach. Duże zdziwienie, kim jest żona Karola Okrasy

Karol Okrasa
Duże zdziwienie, kim jest żona Karola Okrasy. Fot. Kapif

Karol Okrasa to jeden z najbardziej znanych i najwybitniejszych kucharzy w Polsce, jednak mimo popularności skrzętnie strzeże swojego życia prywatnego. Kim jest Monika, z którą kulinarny mistrz od wielu lat tworzy udane małżeństwo? To, gdzie poznał swoją ukochaną, dla wielu jego fanów może być sporym zaskoczeniem. 

Życie prywatne Karola Okrasy

Robert Makłowicz, Magda Gessler, Wojciech Amaro i Michel Moran to największe tuzy polskiej gastronomii, jednak w tym panteonie nie może zabraknąć także Karola Okrasy. Gwiazdor programów kulinarnych TVP, a wcześniej także twarz kampanii promocyjnej jednego ze znanych supermarketów jest obecny w show-biznesie od wielu lat, jednak trudno szukać informacji o jego życiu prywatnym. 

Wiadomo, że oprócz prowadzenia warsztatów kulinarnych i nagrywania nowych programów telewizyjnych prowadzi także ekskluzywną restaurację w Warszawie. Okazuje się, że te niewątpliwe osiągnięcia zawodowe umiejętnie łączy ze szczęśliwą sytuacją rodzinną. Gdzie popularny kucharz poznał swoją ukochaną żonę?

Nie żyje żona bohatera "Chłopaków do wzięcia", zmarła na jego rękach. Kulisy tragedii wywołują dreszcze

Gdzie Karol Okrasa poznał swoją żonę?

Karol Okrasa po raz pierwszy dostrzegł ją podczas nauki w stołecznym technikum gastronomicznym. Monika Okrasa nie od razu odpowiedziała na jego zaloty. Dopiero w klasie maturalnej dała mu szansę, która okazała się miłosnym strzałem w dziesiątkę. 

Chyba byliśmy sobie z Karolem pisani… Spotkaliśmy się po raz pierwszy na egzaminie do warszawskiego technikum gastronomicznego przy ul. Poznańskiej. Do dziś żartuję, że poszłam tam znaleźć męża, bo przecież nie z pasji do kuchni - wspominała luba kucharza na łamach Pani Domu.

Odwzajemnione uczucie szybko przeistoczyło się w coś poważniejszego. Para zaczęła planować wspólną przyszłość, do której nieoczekiwanie dołączył ktoś trzeci. Nietrudno się domyślić, kto nim został.

Żona Karola Okrasy ma powody do radości

Karol Okrasa nie posiadał się ze szczęścia, gdy jego wybranka pozytywnie odpowiedziała na oświadczyny. Dziś śmiało mogą powiedzieć, że ich uczucie jest już pełnoletnie, ponieważ pobrali się 18 lat temu. Cztery lata po ślubie na świecie pojawiła się ich córka, której nadali imię Lena. Gospodarz show "Okrasa łamie przepisy" nie ukrywa, że te dwie kobiety są dla niego najważniejsze na świecie. 

Pojawienie się córki diametralnie zmieniło moje życie. Lenka jest i zawsze będzie najważniejsza. Oczywiście oprócz Moniki, czyli żony. Jeśli decydujesz się na małżeństwo i na dziecko, bierzesz pełną odpowiedzialność za te dwie osoby – tak mnie wychowali tato i dziadek. W wielu sytuacjach bywam nadmiernie ostrożny, bo wiem, że wszystko, co dotyka mnie, dotyka też ich. Nie chciałbym, żeby córka musiała kiedyś płacić za moje błędy - zastrzegł odpowiedzialny Karol Okrasa w Pani Domu.

Monika Okrasa rzadko towarzyszy mężowi na branżowych wydarzeniach. Czasem robi jednak wyjątek i u jego boku pozuje fotoreporterom. Razem pokazali się w warszawskim Teatrze Imka, a także kilka lat wcześniej na balu "Gwiazdy dobroczynności". Pasują do siebie?

Karol Okrasa
Duże zdziwienie, kim jest żona Karola Okrasy. Fot. Kapif
Karol Okrasa
Duże zdziwienie, kim jest żona Karola Okrasy. Fot. Kapif

Źródło: Pani Domu