Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > Niewiarygodne, jak dziś wygląda Bohun z "Ogniem i mieczem". Kobiety go uwielbiały
Irmina Jach
Irmina Jach 01.04.2024 15:37

Niewiarygodne, jak dziś wygląda Bohun z "Ogniem i mieczem". Kobiety go uwielbiały

Bohun
Fot. Kadr z filmu "Ogniem i mieczem", prod. Jerzy R. Michaluk, wyd. 1999 r. TVP VOD

Bohun z "Ogniem i mieczem", w którego rolę wcielił się Aleksandr Domogarow, przed laty cieszył się ogromną popularnością wśród kobiet. Trudno się dziwić — 36-letni wówczas aktor idealnie wpasowywał się w kanony męskiej urody. Patrząc na współczesne zdjęcia Domogarowa, trudno odnaleźć w nim przystojnego Kozaka z końcówki lat 90.

Bohun z "Ogniem i mieczem" podbijał serca Polek

Bohun z filmowej ekranizacji "Ogniem i mieczem" Henryka Sienkiewicza do dziś pozostaje jedną z najbardziej uwielbianych postaci polskiej kinematografii. Nie ma chyba kobiety, która nie śledziłaby losów Kozaka zakochanego w Helenie Kurcewiczównie z zapartym tchem. Rola przyniosła Aleksandrowi Domogarowowi sporą popularność.

Pochodzący z Rosji aktor w latach 90. miał na koncie kilka ról w rosyjskich i polskich produkcjach. Wystąpił m.in. w filmach: "Fala zbrodni", "Krew z krwi" oraz "Na koniec świata", jednak to angaż w produkcji Jerzego Hoffmana okazał się furtką do kariery.

Wpadka w "Dzień Dobry TVN". Niespodziewanie na wizji padło niecenzuralne słowo

Co robi obecnie Aleksandr Domogarow?

Aleksandr Domogarow przyszedł na świat w lipcu 1963 roku w ZSRR. Od czasu ukończenia studiów aktorskich jest związany z rosyjskimi teatrami. Polacy po raz ostatni mogli oglądać go na szklanym ekranie w 2012 roku, w filmie "1920 Bitwa Warszawska" w reżyserii Jerzego Hoffmana. Grywał także w Teatrze Bagatela w Krakowie.

Życie prywatne Bohuna z "Ogniem i mieczem" było burzliwe. Aleksandr Domogarow był czterokrotnie żonaty. Doczekał się dwóch synów. Pierworodny Dmitrij zmarł tragicznie w 2008 roku. Aktor jest zwolennikiem polityki Władimira Putina i otwarcie wyraża poparcie dla rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

ZOBACZ TAKŻE: Beata Chmielowska-Olech już tak nie wygląda. Przeszła wielką metamorfozę

Jak dziś wygląda Bohun z "Ogniem i mieczem"

Aleksandr Domogarow, choć nieobecny w polskim show-biznesie, pozostaje w kontakcie z fanami dzięki mediom społecznościowym. Bohun z "Ogniem i mieczem" prowadzi rosyjskojęzyczne konto na Instagramie, za pośrednictwem którego informuje przede wszystkim o swoich poczynaniach zawodowych.

61-letni aktor opublikował także kilka zdjęć i nagrań, dzięki którym wiemy, jak dziś wygląda. Patrząc na fotografie, trudno rozpoznać w nim przystojnego Jurko Bohuna, który przez lata podbijał serca Polek.