Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Nie żyje Paul Geoffrey. Znany aktor przegrał walkę z ciężką chorobą
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 10.06.2023 16:59

Nie żyje Paul Geoffrey. Znany aktor przegrał walkę z ciężką chorobą

świeczki
Henryk Niestrój z Pixybay

Nie żyje znany angielski aktor. Gwiazda filmu “Excalibur” zmarła w wieku 68 lat, po walce z trudną chorobą. Paula Geoffrey'a opłakuje świat kina.

Nie żyje Paul Geoffrey

Paul Geoffrey zmarł 3 czerwca 2023 roku. Informacja o jego śmierci wypłynęła dopiero tydzień później, za sprawą nekrologu, który został ukazany w Santa Fe w Nowym Jorku. Aktor mieszkał tam od ponad 30 lat. Odszedł po ciężkiej walce z chorobą.

- Paul zmarł na raka 3 czerwca i pozostawił żonę Sue Tylor i troje dzieci: Alexa, Oliviera i Daisy - napisano w nekrologu.

Marina zaśpiewała na festiwalu w Opolu. Kibicowali jej synek i Wojciech Szczęsny

Bliscy opłakują śmierć Paula Geoffrey'a

Osoby, z którymi Paul Geoffrey był blisko, wspomniały o tym, że urodził się on, jak i wychował w Anglii, w której to spełniał swoje marzenie o byciu aktorem. 

- Paul […] Uwielbiał francuskie wino i jedzenie, miał oszałamiającą wiedzę historyczną, był fanem Arsenalu przez całe życie i był najsłodszym facetem na świecie - tak wspominano zmarłego aktora. 

Paul Geoffrey i jego aktorskie osiągnięcia

Paul Geoffrey znany był przede wszystkim z filmu “Excalibur”, gdzie wcielał się w rolę Parsifala. Produkcja ta powstała w 1981 roku i była adaptacją książki Thomasa Malory'ego, opartą na legendach arturiańskich. 

Aktora mogliśmy oglądać również w filmie “Greystoke: Legenda Tarzana, władcy małp”, gdzie zagrał lorda Johna “Jacka” Claytona. Pojawił się również w takich filmach, jak “Afera Thomasa Crowna” czy “Wichrowe wzgórza”. Jedną z ostatnich produkcji, w której brał udział, był serial “Better Call Saul”, a wcielał się w nim w rolę krawca.

Tagi: Nie żyje