Rozrywka.Goniec.pl > Lifestyle > Nauczycielka pokazała obrazek, który stał się hitem. Jaką liczbę widzisz?
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 14.09.2023 17:09

Nauczycielka pokazała obrazek, który stał się hitem. Jaką liczbę widzisz?

Test na spostrzegawczość
fot. Twitter @TheFigen_

Wzrok to bezapelacyjnie jeden z najważniejszym zmysłów. Pewna nauczycielka z Turcji zamieściła w mediach społecznościowych obrazek, na którym kryje się pewna liczba. Okazuje się, że tylko nieliczni odpowiadają prawidłowo. Koniecznie sprawdź, czy należysz do grona tych szczęśliwców.

Ogromna liczba osób boryka się z kłopotami ze wzrokiem

Według danych zebranych przez Światową Organizację Zdrowia, ponad 2 miliardy na całym świecie ma problemy ze wzrokiem. Najczęściej występują wady takie jak dalekowzroczność, krótkowzroczność, astygmatyzm czy też starczowzroczność. 

Jeśli chcesz sprawdzić, w jakim stanie są twoje oczy, przeprowadź ten szybki i prosty test. Wystarczy, że uważnie przyjrzysz się obrazkowi i odnajdziesz ukrytą na nim liczbę.

Dawid Kwiatkowski publicznie wyznał miłość. Ujawnił też prywatną korespondencję

Jaką liczbę widzisz na obrazku?

Od pewnego czasu w mediach społecznościowych robi furorę pewne zdjęcie. Wpis dodała jedna z nauczycielek z Turcji, która opublikowała test na spostrzegawczość. Jak się okazuje, jedynie osoby z naprawdę dobrym wzrokiem są w stanie dostrzec, co kryje się na obrazku. 

Wiele osób wskazuje liczby 574, 575, 578 czy 579. Jednak prawidłowa odpowiedź to 571. Jeśli masz problem z rozwiązaniem tej zagadki, być może przyda ci się badanie wzroku

Jak dbać o wzrok?

Dbanie o wzrok jest niesamowicie ważne i w tym celu warto jest ograniczyć korzystanie z komputera, smartfona i innych urządzeń, które posiadają ekran. W dzisiejszych czasach, może być to trudne, bowiem dla wielu osób są to narzędzia pracy.

Wtedy dobrze jest włączyć filtr, który chroni oczy przed zmęczeniem. Na samym początku może być ciężko przyzwyczaić się do jego żółtego odcienia, jednak po kilku dniach wzrok powinien do tego przywyknąć. Dzięki temu oczy nie będą narażone na tak duży wysiłek i pozostaną sprawne o wiele dłużej.

Tagi: zagadka