Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Najnowsze wieści o stanie zdrowia Ewy Szykulskiej. Aktorka przerwała milczenie
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 01.12.2023 18:16

Najnowsze wieści o stanie zdrowia Ewy Szykulskiej. Aktorka przerwała milczenie

Ewa Szykulska
KAPiF; Najnowsze wieści o stanie zdrowia Ewy Szykulskiej

Ewa Szykulska w ostatnim czasie zmagała się z poważnymi problemami zdrowotnymi, które zakończyły się pobytem w szpitalu. Wówczas stan aktorki był ciężki, miała trudności z oddychaniem. Jak obecnie czuje się artystka?

W ostatnim czasie Ewa Szykulska miała wiele problemów

Ewa Szykulska uchodziła za jedną z największych seksbomb PRL-u. Oszałamiała swoim wdziękiem oraz urodą, kradnąc serca widzów i przykuwając ich uwagę. Pomimo upływu lat, chętnie brała udział w produkcjach, tworząc znakomite postacie. Widzowie znają ją m.in. jako: Martę z “Człowieka z M-3”, Anetę Osnowską z “Rodziny Połanieckich”, hrabinę Lalę Koniecpolską z “Kariery Nikodema Dyzmy” czy Helenę Bogacką z “Lokatorów”, a następnie “Sąsiadów”.

Ostatni czas był dla Ewy Szykulskiej bardzo trudny i zdecydowanie jej nie rozpieszczał. 25 grudnia 2021 roku niespodziewanie zmarł jej ukochany mąż, Zbigniew Pernej, a kilka tygodni temu aktorka trafiła do szpitala. Jej stan był określany jako ciężki.

Szykulska widziała Macieja Damięckiego kilka chwil przed śmiercią. Rozpaczliwe słowa aktorki. Nie możemy uwierzyć

Ewa Szykulska trafiła do szpitala

Przed trzema tygodniami Ewa Szykulska trafiła do jednego z warszawskich szpitali, o czym informował portal “Złota Scena”. Przyczyną jej hospitalizacji były problemy z oddychaniem, a stan aktorki miał być wówczas ciężki. Artystka zgłosiła się do Przychodni Medycyny Rodzinnej w Warszawie, gdzie wykonano jej badania. Po wyniki udała się do placówki dnia kolejnego. 

Kiedy następnego dnia przyszła je odebrać, kierownik placówki, doktor Grzegorz Olizarowski, stwierdził, że jej stan jest ciężki. Nie było na co czekać i lekarz osobiście zawiózł aktorkę na SOR do szpitala przy ulicy Szaserów w Warszawie - przekazał serwis.

Następnie portal poinformował, że aktorka jest leczona farmakologiczna, dzięki czemu szybciej powróci do zdrowia. Ewa Szykulska również zabrała głos, zachwalając przy okazji personel medyczny.

Czuję się fantastycznie zaopiekowania przez personel medyczny. Najpierw przez pana doktora Olizarowskiego, a teraz przez lekarzy w tym szpitalu. Jestem leczona farmakologicznie - poinformowała artystka.

Ewa Szykulska
Najnowsze wieści o stanie zdrowia Ewy Szykulskiej, fot. KAPiF

Ewa Szykulska opuściła szpital

Stan Ewy Szykulskiej uległ poprawie i mogła w końcu zostać wypisana ze szpitala, a dalsze leczenie może spokojnie kontynuować w domowych pieleszach. O swoim zdrowiu opowiedziała w rozmowie ze “Złotą Sceną”. Przy okazji ponownie podziękowała personelowi za opiekę.

Chciałabym jeszcze raz podziękować za opiekę fantastycznemu personelowi szpitala na Szaserów. Mój organizm wrócił do pewnego rodzaju równowagi. Czuję się znacznie lepiej. Po prostu chce się żyć. Jestem w domu, aby odpocząć i porozmawiać sama ze sobą. To taki rodzaj terapii - powiedziała aktorka.

Ewa Szykulska
Najnowsze wieści o stanie zdrowia Ewy Szykulskiej, fot. KAPiF

Źródło: Złota Scena