Rozrywka.Goniec.pl > Lifestyle > Na grobie Hanny Gucwińskiej pojawiały się wzruszające słowa. Ten szczegół zapada w pamięć
Klaudia Tomaszewska
Klaudia Tomaszewska 22.11.2023 20:09

Na grobie Hanny Gucwińskiej pojawiały się wzruszające słowa. Ten szczegół zapada w pamięć

TOMASZ GOLLA/AGENCJA SE/East News/KAPiF, Pogrzeb Hanny Gucwińskiej
Fot. TOMASZ GOLLA/AGENCJA SE/East News/KAPiF, Pogrzeb Hanny Gucwińskiej

Hanna Gucwińska legendarna dyrektor wrocławskiego zoo odeszła zaledwie 12 listopada. Kobieta miała wówczas 90 lat. Dzisiaj bliscy i współpracownicy odprowadzili miłośniczkę zwierząt w jej ostatnią podróż. Hanna spoczęła we wspólnym grobie z mężem Antonim. To, co znajduje się na ich wspólnej tablicy pamiątkowej, wyciska łzy z oczu.

Śmierć Hanny Gucwińskiej

Wiadomość o śmierci Hanny Gucwińskiej dotarła do nas 12 listopada. Miłośniczka zwierząt, całe życie poświęciła ochronie i opiece nad różnymi gatunkami. Przez wiele lat była dyrektorką wrocławskiego zoo, które cieszyła się dobrą sławą.

Kobieta zmarła w wieku 90 lat. Prowadziła z mężem popularny program “Z kamerą wśród zwierząt”, który już stał się legendą. Tak żegnała ją aktualna prezydent miasta Wrocław:

Zmarła Hanna Gucwińska - wieloletnia legendarna dyrektorka zoo we Wrocławiu razem z mężem Antonim Gucwińskim (zmarłym w 2021 roku). Przez lata program Z kamerą wśród zwierząt, który prowadziła, uczył nas wrażliwości wobec naszych braci mniejszych. Będzie nam jej ogromnie brakować.

Mało kto wie, kim jest zięć Andrzeja Grabowskiego. Mężczyzna to gwiazda sceny muzycznej

Wzuruszający pogrzeb Hanny Gucwińskiej

Dzisiaj we Wrocławiu odbył się uroczysty pochówek wieloletniej dyrektorki zoo. Kobieta spoczęła w tej samej mogile co jej małżonek Antoni. Przy nagrobku postawiona została pamiątkowa tablica, która chwyta za serce. Znajduje się na niej pewien rysunek i wzruszające słowa.

Ponadto Hannę Gucwińską pożegnało wiele sławnych osób, a do tego honor oddała jej sama prezydent.

Ta pamiątkowa tablica mówi wszystko o osobach, które spoczywają w tym grobie

Na pamiątkowej tablicy znajdują się dwa rysunki Hanny i Antoniego Gucwińskich, którzy trzymają na rękach dwa dzikie koty. To jednak nie wszystko. Pod rysunkiem znajduje się napis, kim byli, a nad nim wyryte zostały piękne słowa:

Z serem wśród zwierząt - które bezpośrednio nawiązują do programu, który prowadzili przez wiele lat.

TOMASZ GOLLA/AGENCJA SE/East News, Nagrobek Hanny Gucwińskiej
Fot. TOMASZ GOLLA/AGENCJA SE/East News, Nagrobek Hanny Gucwińskiej
Nagrobek Hanny Gucwińskiej
Fot. TOMASZ GOLLA/AGENCJA SE/East News, Nagrobek Hanny Gucwińskiej