Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Mówią o nich "książęta Podhala", są rodziną Bachledy-Curuś
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 29.02.2024 14:22

Mówią o nich "książęta Podhala", są rodziną Bachledy-Curuś

Alicja Bachleda-Curuś
KAPiF;Mówią o nich "książęta Podhala", są rodziną Bachledy-Curuś

O kuzynach Alicji Bachledy-Curuś mówi się, że są najbogatszymi góralami w Polsce. Ich majątek liczy się w setkach milionów, a “książęta Podhala” zarządzają spółką zajmująca się nieruchomościami. 

Alicja Bachleda-Curuś ma niebotycznie bogatych kuzynów

Alicja Bachleda-Curuś jest utalentowaną polską aktorką, a widzowie mieli okazję oglądać ją nie tylko w rodzimych produkcjach, ale także zagranicznych. Choć jest bardzo popularna, niechętnie mówi o swoim życiu osobistym. Równie rzadko opowiada o swojej rodzinie, która, jak się okazje, jest bardzo znana w Zakopanem. Wszystko za sprawą ich smykałki do interesów.

Majątek “książąt Podhala” liczy się w setkach milionów, a mężczyźni, w przeciwieństwie do swojej znanej kuzynki, Alicji Bachledy-Curuś, unikają medialnego rozgłosu i show-biznesu. A co o nich wiemy?

Alicja Bachleda-Curuś
fot. KAPIF;Mówią o nich "książęta Podhala", są rodziną Bachledy-Curuś
Colin Farrell wpadł w szał, gdy dowiedział się o zaręczynach Alicji Bachledy-Curuś. Uderzył w czuły punkt aktorki!

Kim są kuzyni Alicji Bachledy-Curuś?

Adam Bachleda-Curuś, stryj aktorki, był prezydentem Zakopanego w latach 1995-2001. Swoją karierę biznesową rozpoczął od produkcji okularów, jednak po czasie znacznie zmienił swoją branżę i złożył rodzinna Grupę Bachleda, zajmującą się nieruchomościami. Okazało się, że ten pomysł był strzałem w dziesiątkę, bowiem dzięki temu udało mu się zdobyć niebotycznie wysoki majątek - pojawiał się nawet kilkukrotnie na liście najbogatszych Polaków sporządzonej przez “Wprost”.

A co z kuzynami Alicji Bachledy-Curuś, którzy jednocześnie są synami jej stryja? Oni również zajmują się nieruchomościami. Adam Bachleda-Curuś junior studiował na Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania w Warszawie. 

Za to jego młodszy brat, Andrzej Bachleda-Curuś studiował na Harvardzie. Jest współwłaścicielem, partnerem zarządzającym, a także dyrektorem generalnym w Bachleda Investment Gruop. 

Albert Bachleda-Curuś również zajmuje się biznesem. Studiował m.in. na DePaul Driehaus College of Business w Chicago, a także na Akademii Koźmińskiego w Warszawie.

Najmłodszym z rodzeństwa jest Antoni Bachleda-Curuś. Mężczyzna przed kilkoma laty ożenił się z pochodzącą z Grecji Alexandrą Vasilki, a ich ślub był dużym wydarzeniem na Podhalu.

Majątek rodziny Bachledów-Curusiów

Nie da się ukryć, że majątek kuzynów Alicji Bachledy-Curuś należy do niebotycznych. Rodzinny majątek Adama Bachledy-Curuś i jego synów ma wynosić około 850 milionów złotych. W ich posiadaniu znajdują się hotele: Bachleda Hotel Kasprowy, Bachleda Resort czy Bachleda Luxury Hotel znajdujący się w Krakowie. Do tego dochodzi pasaż handlowy znajdujący się w Krupówkach, a także restauracja “Góralska tradycja”.

Smykałkę do interesów mają nie tylko jego synowie, ale także ich żony, Bernadetta, ukochana Andrzeja, prowadzi dwa butiki marki Carolina Herrera - jeden znajduje się w Zakopanem, zaś drugi w Warszawie.

Bachleda-Curuś
Mówią o nich "książęta Podhala", są rodziną Bachledy-Curuś