Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > Miliony Polaków zasiądą dzisiaj przed telewizorami. Zacznie się już o 20:00
Mateusz Wyderka
Mateusz Wyderka 19.05.2024 17:18

Miliony Polaków zasiądą dzisiaj przed telewizorami. Zacznie się już o 20:00

Telewizor
Fot. Alehandra13/Pixabay

W niedzielny wieczór widzowie tłumnie zasiądą przed telewizorami. Stacje telewizyjne przygotowały kilka ciekawych propozycji. Sprawdziliśmy co warto obejrzeć w niedzielę 19 maja. 

"Free Guy" na Polsacie

Najciekawsze wydaje się propozycja Polsatu, który na godzinę 20:00 zaplanował emisję przeboju z Ryanem Reynoldsem “Free Guy” (2021).

Obraz reżyserii Shawna Levy'ego otrzymał nominację do Oscara za najlepsze efekty specjalne. Film opowiada o pracowniku banku (Reynolds), który w pewnym momencie odkrywa, że jest postacią w brutalnej, przygodowej grze akcji. 

Zaczyna się tak dobrze jak „Grand Theft Auto”. W roli głównej ten koleś z „Deadpoola” i „Bodyguarda”, co grał też Zieloną Latarnię – Ryan Reynolds, ogólnie dobrze znany marvelek, więc nie powinno być problemu. Historia mówi o kolesiu, który nie kuma, że jest NPC-em, czyli kimś w grze, kim nie można grać. Kto jest tylko postacią w tle, którą spotykasz jako główny bohater. Żyje sobie w mieście, fajnym na pierwszy rzut oka. Zwłaszcza jeśli wystarcza ci kwadrat, kumpel żartowniś i piwko po pracy. Ale jeszcze fajniejszym, gdy możesz trochę porozrabiać, czytaj: jesteś wyjęty spod prawa - oceniła na łamach “Vogue'a” krytyczka Adrianna Prodeus.

Lawina śmiechu w studiu "DDTVN". Tego nie wytrzymali nawet Wellman i Prokop

Ciekawą propozycję ma również TVN

Równocześnie o godzinie 20:00 na TVN wystartuje film “Tożsamość” (2011) z Liamem Neesonem i Diane Kruger w rolach głównych. 

Choć wyreżyserowana przez Jaume'a Collet-Serra produkcja liczy sobie już kilkanaście lat, to na ekranie w ogóle tego nie odczuwamy. Film trzyma w napięciu i przykuwa uwagę widza już od samego początku. Potem tylko coraz wnikliwiej podążamy śladami głównego bohatera (Neeson), próbującego odgadnąć zagadkę skradzionej mu tożsamości. 

"Prawnik z Lincolna" na TVP2

W tym samym czasie telewizyjna “Dwójka” zabierze nas do USA, gdzie w Los Angeles swoją praktykę adwokacką prowadzi Mick Haller (Matthew McConaughey). 

Film to adaptacja powieści "The Lincoln Lawyer", autorstwa amerykańskiego pisarza książek kryminalnych Michaela Connelly'ego. Głównym bohaterem jest Mick Haller- nietuzinkowy adwokat, który swoją praktykę adwokacką prowadzi dość niestandardowo, bo nie w kancelarii, a w czarnej limuzynie marki Lincoln. 

Tagi: Polsat TVN TVP2