Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > "Milionerzy": pytanie za 250 tys. zł. Czym jest różanecznik? Uczestniczka zadzwoniła do przyjaciela, nikt nie znał odpowiedzi
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 02.12.2023 09:10

"Milionerzy": pytanie za 250 tys. zł. Czym jest różanecznik? Uczestniczka zadzwoniła do przyjaciela, nikt nie znał odpowiedzi

Milionerzy
kadr programu "Milionerzy" prod. TVN;"Milionerzy": pytanie za 250 tys. zł. Czym jest różanecznik?

Michalina Kwiecińska, finansistka z Krakowa, w “Milionerach” szła niczym burza. Bezbłędnie odpowiadała na pytania, jednak ani ona, ani czekająca pod telefonem siostra nie wiedziały, czym jest różanecznik. Ostatecznie uczestniczka musiała obejść się smakiem i nie została tytułową milionerką.

Michalina Kwiecińska walczyła w "Milionerach" o główną nagrodę

Michalina Kwiecińska do studia “Milionerów” przyjechała z Krakowa. Jest finansistką, posługującą się czterema językami. W 697. odcinku kobieta kontynuowała grę z gwarantowaną kwotą 40 tysięcy złotych. Następnie rozpoczęła walkę o zdobycie 75 tysięcy złotych.

Które polskie małżeństwo zostało odznaczone japońskim Orderem Wschodzącego Słońca?

A. Anna i Bronisław Komorowscy

B. Barbara i Jerzy Stuhrowie

C. Krystyna i Andrzej Wajdowie

D. Anna i Robert Lewandowscy 

Uczestniczka, wahając się, poprosiła o koło ratunkowe “pół na pół”. Nie znała odpowiedzi na to pytanie, dlatego postanowiła skorzystać z podpowiedzi. Ostatecznie postawiła na odpowiedź C., która okazała się prawidłowa.

"Milionerzy": Czym nie jest arbuz? Podchwytliwe pytanie w programie TVN, niejeden się wyłoży

Michalina Kwiecińska w "Milionerach" dążyła do głównej nagrody

Następnie przyszła kolej na pytanie warte aż 125 tysięcy złotych. Zawrotna kwota, a także stres i napięcie, mogą być złymi doradcami. Na szczęście nie w przypadku Moniki Kwiecińskiej, która wykazywała się niebywałym opanowaniem. Gdy usłyszała pytanie związane z utworem Sinead O'Connor, udało się jej zdobyć tę nagrodę.

O jakim czasie spędzonym bez ukochanej osoby śpiewa Sinead O'Connor w piosence “Nothing Compares 2 U”?

A. 5 sekundach

B. o 15 dniach i 7 godzinach

C. o 7 miesiącach i 15 minutach

D. o 150 latach.

Uczestniczka poprosiła o zaznaczenie odpowiedzi B, która okazała się prawidłowa. Dzięki temu mogła w dalszym ciągu pozostać w grze i walczyć o milion złotych.

"Milionerzy". Uczestniczka była o krok od głównej wygranej

Następnie Monika Kwiecińska usłyszała pytanie warte aż 250 tysięcy złotych. Choć początkowe pytania nie sprawiały jej ogromnych trudności, tak to zagadnienie sprawiło jej niemały problem. O co zapytał Hubert Urbański?

Do dziś na bazarach można kupić gałązki dziko rosnącego w lesie różanecznika. Jest to przedstawiciel Rhododendron tomentosum, czyli:

A. bagna zwyczajnego

B. różanecznika katawbijskiego

C. różanecznika jakuszimańskiego

D. różanecznika kosmatego

Zdezorientowana uczestniczka postanowiła wykorzystać kolejne koło ratunkowe, którym był telefon do przyjaciela. Zadzwoniła więc do swojej siostry Pauliny z nadzieją, że ona będzie w stanie podać prawidłową odpowiedź. Niestety kobieta po drugiej stronie znajdująca się po drugiej stronie słuchawki nie była w stanie podać prawidłowej nazwy. Monika Kwiecińska postanowiła nie ryzykować i zakończyła grę, wychodząc ze studia bogatsza nie o 250 tysięcy, lecz o 125 tysięcy złotych.

Stwierdziła, że gdyby miała strzelać, postawiłaby na odpowiedź B, czyli różanecznika katawbijskiego. Tymczasem okazało się, że różanecznik, który można zakupić jako środek przeciwko molom, to bagno zwyczajne.

Tagi: Milionerzy