Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Matka ujawniła przyczynę śmierci popularnego aktora. Na jaw wyszły zaskakujące fakty o jego chorobie
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.09.2023 14:11

Matka ujawniła przyczynę śmierci popularnego aktora. Na jaw wyszły zaskakujące fakty o jego chorobie

Świeczka
Freepik/stockgiu

W wieku 43 lat zmarł amerykański aktor filmowy i serialowy Billy Miller, który znany był między innymi z produkcji takich jak "Szpital miejski" czy "Żar młodości". Matka artysty, który w dwa dni później obchodziłby swoje 44 urodziny postanowiła wydać oświadczenie, w którym podzieliła się szczegółami choroby swojego syna.

Matka Billy'ego Millera wydała oficjalne oświadczenie. Zdradziła okoliczności śmierci

Billy Miller zmarł 15 września 2023 roku, a o jego śmierci poinformował 17 września menadżer artysty. W oświadczeniu przekazanym magazynowi "Variety" mężczyzna podał, że aktor zmarł w piątek w amerykańskim stanie Teksas. Przedwczesna śmierć zaniepokoiła fanów i zrodziła wiele pytań o jej przyczyny.

W komunikatach na temat śmierć Billy'ego Millera nie podano okoliczności przyczyny zgonu, choć przekazano informację, że aktor miał problemy natury psychologicznej. Jak podaje portal Deadline, matka Millera - Patricia Miller, za pośrednictwem Twittera poinformowała, co przyczyniło się do śmierci jej syna. Oświadczenie pojawiło się na koncie Marnie Sparer, która została poproszona przez matkę aktora, o opublikowanie tekstu.

Katarzyna Cichopek wyjaśnia, że jej syn wcale nie dokonał coming outu

Popularny aktor zmagał się z problemami natury psychologicznej

- Chcę osobiście podziękować wielu fanom i osobistym przyjaciołom za przytłaczający napływ miłości, modlitw i kondolencji, przysłanych mi i mojej rodzinie po druzgoczącej śmierci mojego pięknego syna Billy'ego Millera - zaczęła kobieta, która postanowiła uciszyć plotki o okolicznościach śmierci swojego dziecka.

- Stoczył długą, zaciętą walkę z depresją dwubiegunową, z którą zmagał się od lat. Robił wszystko, co mógł, by kontrolować chorobę. Kochał swoją rodzinę, swoich przyjaciół i swoich fanów, ale na końcu choroba wygrała tę walkę, a on poddał jej swoje życie - czytamy w oświadczeniu matki Billy'ego Millera.

Miller aktora zaprzeczyła niepotwierdzonym doniesieniom na temat śmierci jej syna, które krążyły po sieci. Wytłumaczyła, że inne przyczyny śmierci, które podawane były przez brukowce, są nieprawdziwe.

- Chciałbym, żeby były prawdziwe, ale nie są. Bardzo go kochamy i desperacko próbujemy poradzić sobie z naszą stratą - zakończyła matka aktora.

Billy Miller odebrał sobie życie. Aktor zmagał się z depresją

Nie jest więc już tajemnicą, że Billy Miller postanowił odebrać sobie życie po długiej i męczącej walce z problemami natury psychologicznej. W tych smutnych okolicznościach przypominamy, że każdy z nas w podobnej sytuacji może szukać pomocy, zgłaszając się m.in. pod Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji pod numerem telefonu 22 594 91 00. Infolinia czynna jest w każdą środę i czwartek w godzinach 17:00-19:00.

Pomocy szukać można także pod telefonem zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym - 116 123 (poniedziałek-piątek od 14:00-22:00, połączenie bezpłatne) oraz dzwoniąc na Telefon Zaufania:

  • dla Dzieci i Młodzieży - tel. 116 111 (czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę)
  • ITAKA - Antydepresyjny telefon zaufania - tel. 22 484 88 01
  • Telefoniczna Pierwsza Pomoc Psychologiczna - tel. 22 425 98 48 (poniedziałek - piątek od 17:00 do 20:00 / sobota od 15:00 do 17:00)
  • Całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli - tel. 800 080 222 (czynne całodobowo)

Billy Miller zadebiutował w serialu "CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku" i to właśnie za sprawą tej serii zdobył największą popularność. Jako aktora mogliśmy podziwiać go także w produkcjach "Wszystkie moje dzieci", "Justified: Bez przebaczenia", "Ringer", "CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas", "Snajper", "Mroczne zagadki Los Angeles", czy "Szpital miejski". Łącznie wystąpił w ponad 20 filmach i serialach.

Najbardziej znane produkcje z udziałem Billy'ego Millera to "Ray Donovan", "W garniturach" i "Żar młodości", za który otrzymał aż trzy nagrody Emmy jako najlepszy aktor drugoplanowy za wcielanie się w postać Billy'ego Abbota. Ostatnią produkcją z udziałem Billy'ego Millera był odcinek serialu "Agenci NCIS" z 2022 roku.

Tagi: Nie żyje