Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Marcin Prokop stracił pracę przy programie TVN! Powodem niezadowalająca oglądalność, pilnie ściągają program z anteny
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 30.11.2023 12:27

Marcin Prokop stracił pracę przy programie TVN! Powodem niezadowalająca oglądalność, pilnie ściągają program z anteny

Marcin Prokop
Marcin Prokop stracił pracę przy programie TVN!/KAPIF

Marcin Prokop stracił pracę przy programie TVN, co z pewnością będzie ogromnym zaskoczeniem dla wielbicieli zabawnego dziennikarza. Choć były prowadzący "Mam talent!" i ekranowy parter Doroty Wellman od lat cieszy się ogromną popularnością i sympatią stacji, zapadła decyzja, która z pewnością go zasmuci.

Marcin Prokop straci pracę w popularnym programie? Zapadła decyzja

Jak donosi informator portalu Show News, Marcin Prokop już niedługo oficjalnie straci pracę w programie TVN-u. Charyzmatyczny prezenter od lat należy do ścisłej czołówki najbardziej lubianych prowadzących w telewizji, to stacja zdecydowała się podziękować mu za współpracę. Co takiego się stało?

Wszystko wskazuje na to, że Marcin Prokop padł ofiarą kryzysu, z którym zmagają się większe stacje telewizyjne - od kilku miesięcy widać bowiem, że czołowi nadawcy wiją się jak w ukropie w poszukiwaniu recepty na wysoką oglądalność.

Kim jest nowy prowadzący "Mam talent"? Możecie kojarzyć go z TTV. Z Prokopem łączy go jedna cecha

Marcin Prokop po trzech latach żegna się z "Lego Masters"

Choć Marcin Prokop na ekranach telewizorów pojawia się od przeszło dwóch dekad i jest niemal gwarantem wysokich słupków oglądalności, to TVN zdecydował się podjąć drastyczną decyzję odnośnie do jego przyszłości. Popularny prezenter z pewnością nie ma powodów do radości.

Jak donosi informator portalu shownews.pl, stacja nie planuje nowej edycji "Lego Masters", a to z kolei oznacza, że lubiany prezenter straci jedno ze źródeł dochodów. Jak powód likwidacji formatu podano niezadowalające wyniki oglądalności.

Marcin Prokop może być spokojny o przyszłość? Właśnie dostał nową pracę

Przypomnijmy, że premierowy sezon programu gromadził przed telewizorami średnio 1,17 mln osób. Tej jesieni "Lego Masters" zaliczyło gigantyczny spadek oglądalności i każdy z odcinków oglądało około 400 tys. widzów. To oczywiste, że takie wyniki nie zadowalają włodarzy stacji, dlatego padła decyzja o zakończeniu programu.

Na pocieszenie można dodać, że choć Marcin Prokop po trzech latach zmuszony jest pożegnać się z funkcją prowadzącego programu, to niedawno został nowym jurorem "Mam talent!" i w dalszym ciągu występuje w roli współgospodarza DDTVN. Powinniśmy być zatem spokojni o to, czy gwieździe TVN wystarczy “do pierwszego”.

Źródło: shownews.pl