Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Magdalena Ogórek straciła pracę. Wraz z nią znika kolejne głośne nazwisko, a to jeszcze nie koniec
Magdalena Cichocka
Magdalena Cichocka 08.12.2023 13:38

Magdalena Ogórek straciła pracę. Wraz z nią znika kolejne głośne nazwisko, a to jeszcze nie koniec

Magdalena Ogórek
Magdalena Ogórek straciła pracę, fot. KAPiF

Czyżby plotki o fali zwolnień w mediach publicznych okazały się prawdą? Właśnie przekazano najnowsze wieści o Magdalenie Ogórek, jednej z najpopularniejszych prezenterek TVP. Gwiazda stacji i była kandydatka na prezydenta właśnie straciła pracę. 

Czystki w mediach publicznych

Tuż po ogłoszeniu wyników ostatnich wyborów do Sejmu i Senatu nie milkną głosy o wielkich zmianach w mediach publicznych. Niezmiennie od kilku tygodni pojawiają się komunikaty z kolejnymi nazwiskami, które rzekomo mają stracić posadę. 

Jak pokazał czas, niektóre z tych przypuszczeń okazały się nie być wyssane z palca, a na jaw wychodzą nowe informacje związane z roszadami w mediach. Tym razem potwierdziły się przypuszczenia o zwolnieniu kilku pracowników mediów publicznych. 

Magdalena Ogórek wyjawiła, co spotkało ją w lokalu wyborczym. Od razu zareagowała

Kolejni prowadzący tracą pracę w mediach publicznych

Na dniach serwis Wirtualne Media informował o kilku osobach, które pożegnały się z Radiem Opole. Mowa m.in. o jednym z najgłośniejszych nazwisk ostatniego czasu, czyli Michale Rachoniu, który z Piotrem Cywińskim prowadził audycję „Spięcie”, a także tworzył felietony do formatu “Pole minowe”. Ograniczono również jego występy w Polskim Radiu 24, co argumentowano innymi obowiązkami Rachonia. 

Pan Michał Rachoń w ostatnim czasie nie pojawiał się zbyt często na naszej antenie w związku z innymi swoimi zobowiązaniami - poinformował Wirtualne Media Tomasz Cichoń, redaktor naczelny Radia Opole.

Okazuje się, że to jednak nie koniec nazwisk, które nie pojawią się już w publicznym medium. Do Rachonia dołączyła również m.in. Magdalena Ogórek. Co było powodem tej decyzji?

Michał Rachoń
Michał Rachoń, fot. KAPiF
Magdalena Ogórek
Magdalena Ogórek, fot. KAPiF

Magdalena Ogórek i Michał Rachoń stracili pracę

Okazuje się, że zarówno Magdalena Ogórek jak i Michał Rachoń mieli podpisaną umowę z radiem do końca grudnia bieżącego roku. Władze podjęły decyzję o nieprzedłużeniu umów.

Umowy nie będą przedłużone z powodu niejasnej sytuacji finansowej mediów publicznych, w tym Radia Opole, w 2024 roku - wyjaśnił Wirtualnym Mediom Tomasz Cichoń.

Redaktor naczelny Radia Opole dodał, że brak przedłużenia umowy nie dotyczy jedynie Magdaleny Ogórek i Michała Rachonia, ale większej ilości pracowników. Pod koniec tego miesiąca z radiem pożegnają się również: Piotr Cywiński, Piotr Gociek i Piotr Semka.

Magdalena Ogórek
Magdalena Ogórek straciła pracę, fot. KAPiF

źródło: Wirtualne Media