Rozrywka.Goniec.pl > Lifestyle > Ma 102 lata i wciąż pracuje. Trudno uwierzyć, jaki jest jej sposób na długowieczność
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 06.06.2024 13:03

Ma 102 lata i wciąż pracuje. Trudno uwierzyć, jaki jest jej sposób na długowieczność

starsza kobieta
fot. freepik

Skończyła 102 lata i cały czas prowadzi własny biznes. Jest aktywna nie tylko zawodowo, ale także fizycznie. Jaki jest sekret jej długowieczności? 

Ma 102 lata i cały czas jest aktywna zawodowo

Deborah Szekely przyszła na świat 3 maja 1922 i niedawno obchodziła 102 urodziny. Jest amerykańską aktywistką, filantropką oraz pisarką. Spełnia się również jako bizneswoman - w 1940 roku otworzyła ośrodek wypoczynkowy Rancho La Puerta. Był to jeden z pierwszych ośrodków wellness w Ameryce Północnej. 

Choć jej wiek jest naprawdę imponujący, kobieta zdecydowanie nie zamierza zwalniać. Nadal jest aktywna zawodowo oraz fizycznie i ani myśli przejść na emeryturę. Poznajcie jej sposób na długowieczność.

Prowadząca "DDTVN" pilnie trafiła do szpitala. Fani zamarli

Sekret długowieczności według Deborah Szekely

Deborah Szekely może pochwalić się nie tylko dobrym zdrowiem i witalnością, ale również sędziwym wiekiem, który nie jest dla niej żadną przeszkodą. Kobieta, choć ma 102 lata, jest cały czas aktywna. Jak twierdzi, to właśnie to może być kluczem do jej długowieczności.

Seniorka w rozmowie z dziennikarzami NCBS przyznała, że dba o to, by zachować dobrą tężyznę fizyczną, a żeby tego dokonać, stara się codziennie przejść co najmniej jedną milę, czyli około 1,6 km. Ponadto z chęcią otacza się osobami, które tak jak ona, lubią aktywnie spędzać czas. Deborah Szekely uważa, że aktywność fizyczna jest przyjemniejsza, gdy wykonuje się ją w towarzystwie bliskich sobie osób.

ZOBACZ TAKŻE: Cała prawda o zarobkach Jarusia z "Chłopaków do wzięcia". “Kto bogatemu zabroni”

Nie tylko aktywność fizyczna. 102-latka zdradza sekret długowieczności

Deborah Szekely zaznacza, że choć ważna jest aktywność fizyczna, nie można zapomnieć o pracy psychicznej. Kobieta przyznała, że nieustannie stymuluje swój mózg nowymi zadaniami, którymi zmusza go do systematycznych ćwiczeń. Wyjaśniła, że takie działanie ma bardzo dobry wpływ na dalszą pracę tego organu.

Ponadto zdradziła, że dużo zależy również od pozytywnego podejścia do życia. Wspomniała, że nie warto przejmować się drobiazgami i niewiele znaczącymi sytuacjami. Należy także zlekceważyć niepowodzenia z przeszłości, na które i tak nikt nie ma już wpływu, a w zamian tego, iść dalej na przód i robić swoje, nie bacząc na niepochlebne opinie innych osób.