Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Królowa Elżbieta nie pojawi się na własnym jubileuszu? Przykre doniesienia o zdrowiu monarchini
Irmina Jach
Irmina Jach 25.05.2022 22:32

Królowa Elżbieta nie pojawi się na własnym jubileuszu? Przykre doniesienia o zdrowiu monarchini

Królowa Elżbieta
Rex Features/East News

Królowa Elżbieta II wkrótce będzie obchodzić siedemdziesięciolecie panowania. Wydarzenie będzie okazją do świętowania dla Brytyjczyków. Niestety, podczas celebracji może zabraknąć samej monarchini. Powodem jest stan jej zdrowia.

Królowa Elżbieta w ostatnich miesiącach miała podupaść na zdrowiu. Wiele osób wiąże to ze śmiercią księcia Filipa, u którego boku monarchini spędziła siedem dekad. Do słabszego samopoczucia koronowanej głowy przyczyniła się również pandemia koronawirusa.

Królowa Elżbieta II nie pojawi się na własnym jubileuszu? Powodem stan zdrowia monarchini

Brytyjski dwór zapewnia, że królowa Elżbieta tryska dobrym humorem. Nie sposób nie zauważyć jednak, że monarchini miewa poważne problemy z chodzeniem. To właśnie z tego powodu może nie pojawić się podczas obchodów własnego jubileuszu.

Tradycyjnie najważniejszym punktem święta będzie wojskowa parada Trooping The Colour, którą królowa i członkowie jej rodziny obserwują ze specjalnego podium. Najnowsze doniesienia wskazują, że w tym roku miejsce monarchini może zająć książę Karol.

Media donoszą, że pracownicy dworu zaproponowali Elżbiecie II skorzystanie z wózka inwalidzkiego, ale ona stanowczo odrzuciła tę ofertę. The Telegraph przekonuje, że monarchini na chwilę pojawi się na słynnym balkonie Pałacu Buckingham.

Podczas krótkiego wystąpienia ma towarzyszyć jej mocno okrojone grono rodzinne. Wiadomo już, że na jubileuszu królowej zabraknie księcia Harry'ego, Meghan Markle, księcia Andrzeja, a także księżniczek Beatrycze i Eugenii wraz z mężami. Wynika to z zarządzenia, na mocy którego monarchini mogą towarzyszyć tylko członkowie rodziny, którzy pełnią oficjalne funkcje w rodzinie królewskiej.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: The Telegraph