Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Królowa Camilla w żałobie. Zmarł jej bliski przyjaciel
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 29.03.2023 16:45

Królowa Camilla w żałobie. Zmarł jej bliski przyjaciel

Camilla Parker-Bowles
Kirsty O'Connor-PA/POOL supplied by Splash News / SplashNews.com

Królowa Camilla pozostaje w żałobie po smutnych informacjach, jakie dotarły do niej 28 marca. Okazało się, że nieoczekiwanie zmarł jej bliski przyjaciel komik Paul O'Grady. O śmierci 67-latka poinformował jego partner Andre Portasio. W imieniu Camilli Parker-Bowles zamieszczono w sieci specjalny, upamiętniający wpis. Jak będzie wspominać utraconego przyjaciela?

Paul O'Grady występował jako drag queen

Paul O'Grady swoją karierę rozpoczął na początku lat 80. Występując jako drag queen pod pseudonimem Lilly Savage szybko zdobył rozgłos, a w swoje sceniczne alter ego wcielał się do 2000 roku. Wówczas zerwał z tym wizerunkiem i został prezenterem programów w brytyjskiej telewizji i prasie. Prowadził m.in. autorski  "The Paul O'Grady Show", a także "Blankety Blank" i "The Big Breakfast". Produkcje z udziałem komika cieszyły się sporą popularnością nie tylko na Wyspach. 

Paul O'Grady był znanym miłośnikiem zwierząt, a szczególną miłością darzył psy. To właśnie dzięki temu zainteresowaniu bratnią duszę odnalazł w królowej Camilli. W towarzystwie arystokratki działał w fundacji "Battersea Dogs and Cats". 

Już wkrótce listonosze zapukają do drzwi milionów Polaków, niosą złe wieści. Wręczą ważne pismo

Nie żyje Paul O'Grady. O śmierci poinformował jego partner

Ponure wieści dotyczące zgonu Paula O'Grady'ego do informacji publicznej zostały przekazane przez jego partnera Andre Portasio. Mężczyznom w 2017 roku udało się sformalizować swój związek, jednak nikt nie spodziewał się, że raptem po sześciu latach rozłąka będzie nieunikniona. Andre Portasio stosowne oświadczenie zamieścił w mediach społecznościowych. 

- Z wielkim smutkiem informuję, że Paul odszedł niespodziewanie, ale spokojnie wczoraj wieczorem. […] Będzie bardzo brakowało jego bliskich, przyjaciół, rodziny, zwierząt i wszystkich tych, którzy cieszyli się jego humorem, dowcipem i współczuciem. Wiem, że chciałby, abym podziękował wam za całą miłość, którą okazaliście mu przez lata - napisał mąż zmarłego, jednocześnie prosząc o poszanowanie prywatności, zwłaszcza w czasie przeżywania żałoby. 

Na razie nie są znane przyczyny śmierci Paula O'Grady'ego. Angielskie media spekulują, że do śmierci mogły przyczynić się przebyte wcześniej ataki serca oraz przewlekła niewydolność nerek. 

Królowa Camilla upamiętniła przyjaciela

Smutne wieści dotarły także do królowej Camilli.  Pracownicy żony króla Karola III na jej prośbę zamieścili na królewskim profilu na Twitterze upamiętniającą komika publikację okraszoną jego zdjęciem w towarzystwie królowej. 

- Jesteśmy głęboko zasmuceni wiadomością o śmierci Paula O'Grady'ego, który ściśle współpracował z Jej Wysokością w celu wsparcia Battersea. Dostarczał mnóstwo śmiechu i wielu „merdających” wspomnień - napisano w imieniu królewskiej pary. 

 

Źródło: theguardian.com