Rozrywka.Goniec.pl

Kirsty O'Connor-PA/POOL supplied by Splash News / SplashNews.com

Królowa Camilla w żałobie. Zmarł jej bliski przyjaciel

29 Marca 2023

Autor tekstu:

Kacper Kulpicki

Królowa Camilla pozostaje w żałobie po smutnych informacjach, jakie dotarły do niej 28 marca. Okazało się, że nieoczekiwanie zmarł jej bliski przyjaciel komik Paul O'Grady. O śmierci 67-latka poinformował jego partner Andre Portasio. W imieniu Camilli Parker-Bowles zamieszczono w sieci specjalny, upamiętniający wpis. Jak będzie wspominać utraconego przyjaciela?

Paul O'Grady występował jako drag queen

Paul O'Grady swoją karierę rozpoczął na początku lat 80. Występując jako drag queen pod pseudonimem Lilly Savage szybko zdobył rozgłos, a w swoje sceniczne alter ego wcielał się do 2000 roku. Wówczas zerwał z tym wizerunkiem i został prezenterem programów w brytyjskiej telewizji i prasie. Prowadził m.in. autorski  "The Paul O'Grady Show", a także "Blankety Blank" i "The Big Breakfast". Produkcje z udziałem komika cieszyły się sporą popularnością nie tylko na Wyspach. 

Paul O'Grady był znanym miłośnikiem zwierząt, a szczególną miłością darzył psy. To właśnie dzięki temu zainteresowaniu bratnią duszę odnalazł w królowej Camilli. W towarzystwie arystokratki działał w fundacji "Battersea Dogs and Cats". 

Już wkrótce listonosze zapukają do drzwi milionów Polaków, niosą złe wieści. Wręczą ważne pismo

Już wkrótce listonosze zapukają do drzwi milionów Polaków, niosą złe wieści. Wręczą ważne pismo

CZYTAJ DALEJ

Nie żyje Paul O'Grady. O śmierci poinformował jego partner

Ponure wieści dotyczące zgonu Paula O'Grady'ego do informacji publicznej zostały przekazane przez jego partnera Andre Portasio. Mężczyznom w 2017 roku udało się sformalizować swój związek, jednak nikt nie spodziewał się, że raptem po sześciu latach rozłąka będzie nieunikniona. Andre Portasio stosowne oświadczenie zamieścił w mediach społecznościowych. 

- Z wielkim smutkiem informuję, że Paul odszedł niespodziewanie, ale spokojnie wczoraj wieczorem. […] Będzie bardzo brakowało jego bliskich, przyjaciół, rodziny, zwierząt i wszystkich tych, którzy cieszyli się jego humorem, dowcipem i współczuciem. Wiem, że chciałby, abym podziękował wam za całą miłość, którą okazaliście mu przez lata - napisał mąż zmarłego, jednocześnie prosząc o poszanowanie prywatności, zwłaszcza w czasie przeżywania żałoby. 

Na razie nie są znane przyczyny śmierci Paula O'Grady'ego. Angielskie media spekulują, że do śmierci mogły przyczynić się przebyte wcześniej ataki serca oraz przewlekła niewydolność nerek. 

Królowa Camilla upamiętniła przyjaciela

Smutne wieści dotarły także do królowej Camilli .  Pracownicy żony króla Karola III na jej prośbę zamieścili na królewskim profilu na Twitterze upamiętniającą komika publikację okraszoną jego zdjęciem w towarzystwie królowej. 

- Jesteśmy głęboko zasmuceni wiadomością o śmierci Paula O'Grady'ego, który ściśle współpracował z Jej Wysokością w celu wsparcia Battersea. Dostarczał mnóstwo śmiechu i wielu „merdających” wspomnień - napisano w imieniu królewskiej pary. 

 

Źródło: theguardian.com

Policja z całej Polski szuka tej kobiety. Oburzające, czego się dopuściła, haniebny czyn

Policja z całej Polski szuka tej kobiety. Oburzające, czego się dopuściła, haniebny czyn

CZYTAJ DALEJ
Beata Tyszkiewicz

Na jaw wyszła niepokojąca prawda o stanie zdrowia Beaty Tyszkiewicz. "Odcięła się od świata"

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

Podobne artykuły

Gwiazdy

Katarzyna Dowbor szczerze o Elżbiecie Romanowskiej w "Nasz nowy dom". Ma dla niej jedną radę
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Zaginiony aktor został znaleziony martwy. Kulisy jego śmierci są przerażające
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Magdalena Narożna pochwaliła się nową sylwetką, a w sieci aż zagrzmiało. Uwagę fanów przykuła jedna rzecz
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Małgorzata Foremniak zasłabła w pracy, lekarz nie wytrzymał. "Pani jest nienormalna"
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Katarzyna Dowbor zdradza kulisy zwolnienia: "Na rozmowę zostałam wezwana SMS-em"
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Michał Kwiatkowski to również muzyk. Robi karierę za granicą
Czytaj więcej >
Kacper Kulpicki

Redaktor portalu Goniec.pl. Pochodzę z Podkarpacia. Dzięki odpowiedniemu dystansowi (nie tylko w odległości) mam zdroworozsądkowe i niestereotypowe spojrzenie na to, co dzieje się na warszawskich salonach. Potrafię patrzeć na Gwiazdy w sposób życzliwy, acz przenikliwy. Doświadczenie copywriterskie pozwala mi we właściwych słowach ująć to, co ciekawi naszych czytelników. W wolnych chwilach oddaję się kulinarnym wojażom i pisaniu recenzji z podkarpackich restauracji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]