Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Meghan Markle i książę Harry nie dostali zaproszeń od Karola III. Nie pojawią się na uroczystości przed pogrzebem Elżbiety II
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 16.09.2022 10:24

Meghan Markle i książę Harry nie dostali zaproszeń od Karola III. Nie pojawią się na uroczystości przed pogrzebem Elżbiety II

karol III harry meghan markle
LOIC VENANCE/AFP/East News

Karol III wciąż odtrąca swojego syna i Meghan Markle. Tym razem okazało się, że nie otrzymają oni zaproszenia na uroczystości poprzedzające pogrzeb i nie spotkają się z najważniejszymi światowymi przywódcami. Konflikt, zamiast zostać zasypanym po śmierci królowej, narasta.

- Król i królowa małżonka przyjmą głowy państw i oficjalnych zagranicznych gości w Pałacu Buckingham przed państwowym pogrzebem Jej Królewskiej Mości. Będzie to oficjalne wydarzenie państwowe. [...] Tylko pracujący członkowie rodziny królewskiej wezmą udział w spotkaniu - wyjaśniał rzecznik pałacu.

Karol III nie wręczył zaproszeń Meghan Markle i Harry'emu. Nie pojawią się na uroczystości przed pogrzebem

W spotkaniu poprzedzającym pogrzeb weźmie udział 30 członków rodzin królewskich z całej Europy. Można powiedzieć, że to wielkie spotkanie rodzinne, bo większość rodów panujących jest ze sobą spokrewniona.

Dodatkowo zaproszenie otrzymali również najważniejsi światowi politycy, m.in. Emmanuel Macron czy Joe Biden. Zdaje się, że ze swoim obyciem i doświadczeniem, Meghan Markle mogłaby być mile widziana u boku prezydenta USA. Tak się jednak nie stanie.

Wiadomo już, że Karol III nie wręczył zaproszeń Harry'emu i Meghan Markle. Wszystko przez ich oświadczenie związane ze zrzeknięciem się tytułów książęcych, które wydali w styczniu 2020 roku. Od tego czasu nie są uważani za właściwą część rodziny królewskiej.

To oznacza, że ich dzieci nie noszą również tytułów książęcych i nie mogą uczestniczyć w tego rodzaju wydarzeniach. Harry i Meghan sami zrzekli się tego blichtru i życia w blasku królewskich reflektorów, więc w teorii nie powinno im to przeszkadzać.

Tytułu książęcego pozbawiony został również książę Andrzej, jego przewiny są jednak daleko gorsze od zwykłego odejścia od rodziny - oskarżony jest on o współżycie z nieletnimi. On również nie otrzymał zaproszenia na uroczystości i nie występuje w mundurze.

Artykuły polecane przez Goniec.pl;

Źródło: Goniec.pl