Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > "Jeden z dziesięciu". Kultowy teleturniej zniknie z anteny? TVP odpowiada
Sandra Gozdur
Sandra Gozdur 18.06.2022 15:13

"Jeden z dziesięciu". Kultowy teleturniej zniknie z anteny? TVP odpowiada

Tadeusz Sznuk
TRICOLORS/EAST NEWS

"Jeden z dziesięciu" to teleturniej, który przez lata zyskał szerokie grono miłośników. 13 czerwca mogliśmy obejrzeć Wielki Finał tego sezonu. Fani programu od razu zaczęli się zastanawiać, czy po wakacjach powrócą nowe odcinki. TVP skomentowało sprawę.

"Jeden z dziesięciu" to najdłużej emitowany polski teleturniej. Program ma charakter edukacyjny, w którym najważniejsza jest erudycja obejmująca niemal wszystkie dziedziny wiedzy. W tym teleturnieju liczy się także refleks i umiejętność strategicznego myślenia. W poniedziałek (13 czerwca) telewizyjna „Jedynka” wyemitowała finałowy odcinek kolejnej, 131. edycji. Wygrał go pan Waldemar Pieńkowski, zdobywając 654 punkty. Teraz miłośnicy teleturnieju będą musieli zadowolić się powtórkami. Czy jesienią stacja pokaże nowe odcinki?

Jeden z dziesięciu: nowy sezon

Fani programu "Jeden z dziesięciu" mogą odetchnąć z ulgą. Jak ustalił portal Wirtualnemedia.pl, telewizyjna Jedynka będzie kontynuować teleturniej w jesiennej ramówce 2022 roku. Zdjęcia do nowej edycji są już w trakcie tworzenia.

- Zgodnie z planem premierowe odcinki teleturnieju zobaczymy jesienią, zdjęcia do programu trwają. Prowadzącym jest oczywiście Tadeusz Sznuk - poinformowało Wirtualnemedia.pl biuro prasowe Telewizji Polskiej.

Prawie 30 lat historii "Jeden z dziesięciu"

Teleturniej "Jeden z dziesięciu" po raz pierwszy wyemitowany został 3 czerwca 1994 roku. Za 2 lata Tadeusz Sznuk będzie świętował 30-lecie istnienia programu. Nie jest zatem przesadzone stwierdzenie, że teleturniej stał się już kultowy. Warto zaznaczyć, że przez 23 lata program był emitowany w telewizyjnej „Dwójce”. W 2018 roku teleturniej przeniesiono do TVP 1. Z kolei Sznuk jest prowadzącym "Jeden z dziesięciu" od samego początku. Choć na swoim koncie ma radiowe i lektorskie sukcesy, to właśnie rola prowadzącego ten program przyniosła mu największą rozpoznawalność.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Wirtualnemedia.pl