Rozrywka.Goniec.pl > Lifestyle > Ile włożyć do koperty na wesele w 2023 roku? "Do dziś czuję zażenowanie"
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 09.09.2023 08:29

Ile włożyć do koperty na wesele w 2023 roku? "Do dziś czuję zażenowanie"

Kościół koperta
Kapif

Ile włożyć do koperty na wesele? Takie pytanie na internetowym forum zadała jedna z par, która niedługo wybiera się na tę uroczystość. Odpowiedzi internautów były mocno zaskakujące, a stopień hojności przybrał skrajne oblicze.  Ile zatem włożyć do koperty, by nie spalić się ze wstydu?

Koperta czy prezent? Co dać młodej parze na weselu?

Prezenty na wesele kilka dekad temu były o wiele popularniejsze niż gotówka. Młodej parze fundowano sokowirówki, pralki, zestawy sztućców, ekspresy do kawy, a nawet automatyczne obieraczki do ziemniaków. Dziś trendy jest gotówka. 

Zakochani coraz częściej nie życzą sobie na weselu nawet kwiatów, a na zaproszeniu opisują, czego dokładnie oczekują od gości. Wówczas wiadomo, jak spełnić te wymagania, a jedyną otwartą kwestią wciąż pozostaje ilość banknotów, jakie włożyć do koperty. To zależy od kilku czynników. Jakich?

Bulwersujące nagranie z Gdańska. Nastolatkowie zaatakowani przez agresorów

Kwoty na wesele 2023

Ile dać do koperty na wesele? Pewna para zadała to pytanie na Facebooku, dodając, że będą bawić się na ślubie i imprezie zorganizowanej przez kuzyna jednej z tych osób. Zapewniono im także nocleg w jednym z pokojów w domu weselnym. 

Internauci w mig pośpieszyli z odpowiedziami, jednak każdy proponował coś innego.  Jedni radzili, by dać nowożeńcom tyle, ile się czuje i jest w stanie, nie patrząc przy tym na kwoty za talerzyk i nocowanie. Inni zaś poradzili coś zupełnie innego. Jakie kwoty pojawiły się w komentarzach?

Ile włożyć do koperty w 2023 roku?

- Jak nie masz, to po prostu się odrzuca zaproszenie. Talerzyk plus pokój, za parę wypadałoby dać 800 zł minimum - przytacza Fakt, który dotarł do tej zażartej internetowej dyskusji. 

- My daliśmy 1,5 tys zł, ale to byli znajomi. Nie mieliśmy opłaconego rachunku, po prostu nie chcieliśmy robić sobie wstydu - orzekła jedna z internautek.

- Zakładam, że są poprawin, więc między 1200, a 1500 zł. Za wesele bez poprawy trzeba dać tysiąc jak nic. Wiadomo, ile teraz młodych kosztuje organizacja - poradził kolejny ekspert. 

Oprócz tych wysokich kwot, wielu użytkowników sieci radziło, by do koperty włożyć kilkaset złotych. Przeciętnie była to kwota 800 zł, a w przypadku zabawy do białego rana z noclegiem o 100 zł więcej. Wskazano także jak się zachować, gdy do koperty włoży się mniej. 

- Tylko błagam, nie tłumaczcie się młodym, czemu daliście 500 zł zamiast na przykład 1,5 tys. zł, bo to żenujące. Serio. Taka sytuacja była na moim weselu. Do dziś czuję zażenowanie - podsumowała świeżo upieczona weselniczka. A ile według Was powinno się podarować parze młodej?

Źródło: Fakt